Vzhľadom na aktuálne opatrenia Úradu verejného zdravotníctva je počet vstupeniek na náš minifestival obmedzený


Prehľad podujatí na festivale YOGACAMP

Do začiatku festivalu zostáva: 43 let 133 dnů 17 hodin 22 minut 1 vteřina

Festival sa koná v akomkoľvek počasí - areál Autocampingu bude zastrešený

Necvičíte jogu? Nevadí

Môžete iba počúvať, relaxovať, tancovať, nechať sa masírovať, ochutnávať, vínkovať, kávičkovať, zabávať sa

Sloboda, voľnosť, súdržnosť, zdravie, rodina, priatelia, energia, zážitky, poznanie, láska. Toto je idea nášho malého festivalu, ktorý vznikol veľmi spontánne. Máme priestor a máme spoločnú lásku k joge. A ďalej nechávame vesmír, nech nás vedie zrealizovať náš sen. A možno aj ten Váš.

Popredné trenčianske jogové štúdiá a ich lektori zaujímavou formou odprezentujú ukážky svojich hodín. Srdečne Vás na túto akciu pozývame. Príďte si zacvičiť spolu so svojimi rodinnými príslušníkmi, kamarátmi, známymi, alebo i sami. Možno budete prekvapení, akú širokú škálu joga ponúka, s kým a kde všade sa dá cvičiť.

Ďalej ponúkame plnú škálu sprievodného programu. Ideálne je prísť, pozrieť, vyskúšať.

Súčasťou festivalu sú meditácie a dychové cvičenia, prednášky a diskusie na rôzne témy, masáže, detská zóna s animátormi, maľovanie hennou, food zóna, chill out zóna, výborná káva, čajovňa, degustácia vín v cene vstupenky, prezentácia výrobkov kreatívnych ľudí, hudobné vstupy, ktoré vyvrcholia akustickým koncertom hráčov na etno nástroje.

6
Jogových štúdii
16
Lektorov
4
Odborné prednášky
6
Prezentácií vlastných výrobkov
4
Stánky s občerstvením

Na Yogacampe uvidíteVERONIKA REPKOVÁ www.herbariumprojekt.sk

Je celou dušou aj srdcom bylinkami obrastená slobodná mamička 7 ročného Šimonka, grafická aj permakultúrna dizajnérka, podporujúca ekologické projekty, farmársko-remeselnícke trhy, tvorivosť, sebestačnosť a blízkosť k prírode.

VERONIKA REPKOVÁ

Zakladateľka projektu Herbárium

Rada svoje cesty po svete spája s poznávaním skúsených bylinkárov, lokálnych liečivých bylín a tradičných spôsobov ich spracovania. O svoje skúsenosti a vedomosti sa delí nie len na svojom webe. Počas roka ju môžete nájsť prednášať zdarma na kreatívnych a ekologických festivaloch, v lete usporadúva bylinkové kurzy v okolí Zaježovej a počas chladnejších mesiacov praktické workshopy vo viacerých mestách na západnom Slovensku.Jogové štúdio YOGASHALA www.yogashala.sk

Yoga Shala Trenčín je holistickým centrom, ktoré okrem širokej ponuky jogových štýlov a kurzov, ponúka aj rôznorodé terapie a pohybové aktivity (fyzioterapie, SM systém, Feldenkrais metóda, Power Core, Tradičnú čínsku medicínu, masáže a bankovanie) rozvíjajúce psychickú a fyzickú stránku človeka. Okrem aktivít v domovskom štúdiu poriadame aj tematické retreaty v zaujímavých domácich aj svetových destináciách.

Jiří Alexa

Lektor jogy

Je zakladateľom prvého jogového štúdia v Trenčíne, ktoré otvorilo svoje brány verejnosti už v roku 2010. Zameriava sa na Ashtanga jogu a Yin jogu, pri ktorých využíva aj svoje znalosti z fyzioterapie a tradičnej čínskej medicíny.

Eva Kadlecová

Lektor jogy

Dlhodobo sa špecializuje najma na výučbu Gravid jogy, Postnatalnej jogy a Jogy pre deti. Je zakladateľkou projektu Joga v škole, poriadajúcích kurzy pre deti, rodiny, ale aj pre budúcich učiteľov.

Miriama Tureková

Lektor jogy

Je certifikovanou lektorkou Detskej jogy, inštruktorkou programu MISP (Masáže detí deťom) a učiteľkou Kundalini jogy. Spoluzakladateľka projektu Joga v škole.

Dušan Bustin

Theravádovej meditácii sa venuje od roku 2000. Pravidelne sa zúčastňuje meditačných sedení v zahraničí, kde neustále upevňuje svoju meditačnú prax, najmä pod vedením Doc. RNDr. Ivany Loučkovej, CSc.Jogové štúdio GEMINI CENTRUM www.geminicentrum.sk

Gemini Centrum je centrum zdravia, kde sa spája múdrosť východnej kultúry, naše dlhoročné skúsenosti a vnútorná túžba pomáhať druhým. Nachádzame sa v srdci Trenčína, na Mierovom námestí priamo pod hradom. Naše centrum ponúka lekcie jogy zamerané na správne prevedenie jogových asán s terapeuticko-relaxačnými účinkami. Vybrať si môžete z klasickej jogy, jogy pre zdravý chrbát, power jogy a vinyasi. Niekoľkoročné skúsenosti a pobyty v meditačných centrách a kláštoroch využívame pri vedených meditáciách a kurzoch zameraných na rozvoj mysle a vnútorné skľudnenie. Venujeme sa aj špecializovaným druhom masáží, ktoré nájdete len u nás, ako napríklad hormonálna masáž, brušná masáž, celotelová jogová masáž, tehotenská masáž a reflexná masáž chodidiel. Okrem toho pravidelne usporadúvame množstvo zaujímavých kurzov, workshopov a pobytov pre začiatočníkov aj pokročilých.

MIROSLAVA GAGO FORGÁČOVÁ (MIA)

Lektor jogy

Spoluzakladateľka a certifikovaná lektorka jogy v Gemini Centrum. Venuje sa najmä tradičnej joge, ktorú študovala v Thajsku a Indii. Okrem tradičnej/klasickej jogy vyučuje jogu pre zdravý chrbát s terapeutickými účinkami a môžete si s ňou zacvičiť aj modernejšie štýly jogy ako power, vinyasu a hormonálnu jogu. Je zakladateľkou najúspešnejšieho jogového youtube kanálu na Slovensku - Joga s Miou.

MÁRIO GAGO (MIO)

Lektor jogy

Masér a meditačný inštruktor s dlhoročnou praxou. Meditáciám sa venuje už vyše 20 rokov a na svojej ceste za poznaním strávil mnoho času v meditačných centrách a budhistických kláštoroch. Vo svojich kurzoch sa snaží jednoduchou formou a ľudským prístupom naučiť ľudí ako vystúpiť z denného kolobehu, spomaliť, skľudniť sa a nájsť rovnováhu vo svojom živote.Jogové štúdio Misha Yoga Studio web MISHA

YOGA je len jedna. Učiteľov jogy celý svet. Každý z nich Vám prináša svoj druh jogy, má svoj jedinečný štýl vedenia hodín, techniku, metódu či dynamiku. Náročnosť asán, následnosť sekvencií a vyváženosť zostáv zodpovedá Tvojej skúsenosti a odhodlaniu. Vstúp do sveta jogy, vyber si svoj štýl a učiteľa, ktorý vyhovuje len TEBE. Ty si predsa jedinečný! Staneš sa zdravým, šťastným a krásnym človekom. Buď jednoducho úžasný! ĎAKUJEM, že mám poslanie ponúknuť Ti široké spektrum lekcií jogy a body & mind hodín, transformačné a liečivé terapie, kurzy a rôzne udalosti, semináre, prednášky či iné obohacujúce workshopy. TEŠÍM sa na Teba! Misha Yoga Studio vdychuje dušu historickému hotelu, ktorý je ikonou Trenčína.

MISHA

Lektor jogy

YOGA je len jedna. Učiteľov jogy celý svet. Srdcom a motorom štúdia je Miška Vániová, ktorá svojím vyžarovaním a skúsenosťami spraví z hodiny zážitok a prinesie Vám všetky výhody a pozitíva flow jogy. Vedenou relaxáciou za pomoci misiek a gongov nastolí vnútorný pokoj a dosiahne harmóniu mysle s Vašou dušou.

Nika Kotláriková

Lektor jogy

„Nika cvičí jogu.“ - to je najčastejšia veta, ktorú počúva. Nie tak celkom. Väčšinou sa prezentuje v jogových pozíciách, no cvičí aj pilates, posilňuje s vlastnou váhou alebo závažiami, venuje sa vysoko intervalovému tréningu (HIIT), akrobacii či akrojoge.

Juraj Lahučký

QI GONG - je súbor duchovno-fyzických cvičení

Pomáha pestovať telo-ducha a myseľ. A okrem toho slúži ako aktívna prevencia proti ochoreniam. Zostavy na ochranu energie, naopak na zbavenie sa tej negatívnej, zostavy na meridiány jednotlivých orgánov, tie jednoducho nechýbajú v talóne každého cvičiteľa.

Zuzka Krejčová

Lektor jogy

Venujem sa power yoge - dynamickému cvičeniu jogy nielen mužov a športovcov ale aj aktívne ženy, ktoré hľadajú v joge silu a dynamiku,stretching a oddych.Jogové štúdio YOGA SPACE - VÁŠ DOKONALÝ VESMÍR www.yogaspace.sk

Moderné jogové štúdio, ktoré okrem cvičenia ponúka kreatívny priestor, kam sa ľudia radi vracajú a cítia dobre. Miesto, kde nájdete vedené a privátne lekcie jogy, tanca a pilates, kurzy, workshopy a jogu so zahraničnými hosťami. Spolu s vami práve tu tvoríme náš dokonalý vesmír.

Petronela Chalupková

Lektor jogy

Pri tvorení YOGA SPACE bolo mojim zámerom založiť moderné štúdio, ktoré okrem cvičenia ponúka kreatívny a príjemný priestor, kam sa ľudia radi vracajú a cítia dobre. Vo svojej praxi preferujem yogu v modernom prevedení, kde môžem naplno prejaviť svoju kreativitu a slobodu

PATRIK MALÍK

Lektor jogy

K joge som sa dostal pred pár rokmi, keď som k mojím pohybovým aktivitám hľadal doplnkové cvičenie na zlepšenie flexibility a mobility. Postupom času som spozoroval, že jóga nie je len fyzické cvičenie ale zasahuje hlboko do vnútra bytosti a z doplnkového cvičenia stala neoddeliteľná súčasť môjho života.Yoga studio Trenčín www.yogastudio-tn.sk

YOGA Studio Trenčín - Objav svoju rovnováhu v modernom svete. Miesto s príjemnou, pozitívnou atmosférou. Priestor pre ľudí, ktorí hľadajú prepojenie medzi telesným cvičením a vnútornou harmóniou.

Monika Zovčáková

Lektor jogyMIRKA MIGAŠOVÁ www.mirkamigasova.sk

O mne - Joga – ňou žijem, neskutočne ma baví, či už s Vami, keď Vás vediem, alebo keď som vedená. Základy mám vybudované na Hatha, avšak moja srdcovečka je Vinyasa – dáva mi priestor na kreativitu, plynutie v rytme dychu, hru a dobrý pocit samej zo seba. Intenzívne sa taktiež venujem Hormonálnej Jogovej Terapii podľa Dinah Rodrigues. Táto terapia mi do života vnáša radosť, vyrovnanosť a pohodu. Moja joga cesta sa začala v roku 2013 v Kambodži, kde som bola 3 mesiace ako dobrovoľníčka. Rozvíjala sa rýchlym tempom na Bali, v Thajsku, v Indii a Nepále, kde som navštevovala rôzne štúdiá a spoznala rôznych učiteľov, ktorí vyformovali to, ako dnes ponímam tento úžasný proces. Baví ma sa vzdelávať v smeroch jogy, ktoré ma zaujímajú, učiť sa od učiteľov, ktorí vedia o čom rozprávajú a pomáhajú mi na vlastnej ceste. Napĺňa ma Vás viesť na lekciách a ešte viacej zdieľať po lekciách. Momentálne pôsobím v Trenčíne.

MIRKA MIGAŠOVÁ

Lektor jogyBoris Záhumenský

Joga je súčasťou môjho života už mnoho rokov. Je cestou sebarealizácie a prepojenia tela, duše a mysle. Asana + Pranayama + Meditácia bude prednáška i praktická lekcia zameraná na prepojenie fyzického cvičenia so základnými dychovými technikami a jednoduchou meditáciou. Vysvetlíme si princípy a súvislosti, aj ako ovplyvňujú náš obyčajný život.

Boris Záhumenský

Lektor jogyVierka Marčeková

Spontánny tanec nám ponúka možnosť vytancovať sa tak, ako si prajeme, "vytriasť" zo seba všetko čo treba, bez toho, aby to bolo hodnotené. Má liečivý potenciál, prehlbuje spojenie s vlastným telom a podporuje "mindfullness", vedomý spôsob žitia. Zároveň upokojuje myseľ a inšpiruje k akceptácii našej celistvosti.

Vierka Marčeková

Lektorka tancaDjembeJam #djembejam

Voľné zoskupenie pochybných indivíduí s láskou k umeniu kultúre a hudbe.

DjembeJam

HudobníciMusic zone s Maris

Maris

Zaspieva covery jazzových a popových piesní v jej osobitnom podaní.

PROGRAM

Prednášky

Prednáška s diskusiou VERONIKY REPKOVEJ – Ako si udržať pevné zdravie v chladnom počasí

Prednáška s diskusiou Borisa Záhumenského - AsanaPranayamaMeditacia - význam a využitie v jogovej praxi a v živote

Prednáška s diskusiou Dušana Bustina - Theravádová meditácia

Prednáška s diskusiou Mirky Migašovej - Hormonálna jogová terapia

Celodenné aktivity

Degustácia vína
Kľudová zóna
Prezentácie výrobkov kreatívnych ľudí
Detský kútik s animátorkou
Živá hudba

Občerstvenie

   Coffee Sheep - káva, kaviareň a pražiareň
   Čajovňa Pohoda Senica - OZ Liteara
   Milktrade Slovakia - Grilované oštiepky a iné syrové špeciality
   The Taste of India - Indická reštaurácia
   Vinkovič - ochutnajte vôňu našich viníc

10.00 Zahájenie festivalu

Vstup do areálu bude povolený od 9.30 hod.

Yoga Shala predstaví:

• kundaliny jogu vedomia
• ashtanga yogu
• yin yogu
• gravid yogu
• family yogu
• theravádovú meditáciu

Gemini Centrum uvedie:

• yoga - zdravý chrbát
• soundhealing meditáciu

Yoga Studio Trenčín prezentuje:

• yoga essentials - sila dychu a pozornosti

Misha Yoga ponúkne:

• yoga flow & sound therapy
• qi gong
• power yoga

Mirka Migašová so sekvenciou:

• vinyasa vedená

Yoga Space prináša:

• power & flexibility

Boris Záhumenský

fyzicky uvedie a verbálne odprezentuje:
Asana Pranayama Meditácia - význam a využitie v jogovej praxi a v živote

Vierka Marčeková

So svojím spontánnym tancom nenechá nikoho odpočívať.

Bude sa aj hrať

• Boris Záhumenský - handpan
• Hanka Gallová - fujara
• Mariss Schönová - spev
• DjembeJam - etno nástroje

21.00 Ukončenie festivalu

Festival bude ukončený večernou hudbou

Infostena

Milí návštevníci a nadšenci jogofestivalovania. Vaše zdravie a bezpečnosť sú na prvom mieste vedúcom k spokojnosti a radosti zo zdieľania spoločného priestoru a aktivít. Nikto nás nepozná lepšie, ako my sami. Vieme o svojich limitoch, hraniciach. Máme svoju filozofiu, priestor, ktorý potrebujeme k slobodnému prejavu a aj pomyselné hranice, ktorými sa obkolesujeme. A to je dobre. My sami vyzdvihujeme svoju jedinečnosť a zároveň reflektujeme potreby bytostí okolo nás. Ideou festivalu je voľnosť, sloboda, užime si ju striedmo i plnými dúškami.

Priebeh festivalu bude zaznamenávať Nika Kotláriková.
Z hygienických dôvodov odporúčame priniesť si vlastné yogamatky. K dispozícii sú sprchy a priestor na prezlečenie. Autocamping nemá vlastnú úschovňu cenných vecí.
Vstup a pobyt v mieste hromadného podujatia je možný len s prekrytými hornými dýchacími cestami (napríklad rúško, šál, šatka). Odporúča dodržiavanie rozostupov 2 m medzi osobami, to neplatí pre osoby žijúce v spoločnej domácnosti, partnerov, osoby vykonávajúce športovú činnosť, umelcov vykonávajúcich umeleckú činnosť, osoby usadené v hľadisku podujatí, osoby školiace voči osobám školeným, a iné osoby, ak z účelu hromadného podujatia vyplýva, že tento rozostup medzi zúčastnenými osobami nie je možné dodržať.

Kontakt Organizátorky

Magdaléna Schönová

telefón: +421 908 466 859
e-mail: majdapekna@majdapekna.sk

Simona Čiepková

telefón: +421 905 633 905
e-mail: campingtn@gmail.com
"

Sponzori

https://jogavskole.sk/
https://www.facebook.com/SAAPA11/
Go to Top