PROGRAM

Zmena programu vyhradená
Pri vstupe na podujatie dostanete bulletin s programom

AKTUÁLNE !

- Sup Yoga: vzhľadom k obmedzenému počtu paddle boardov je nutné si na lekciu zarezervovať miesto na e-mailovú adresu majdapekna@majdapekna.sk.
- Ubytovanie: ponúkame ubytovanie za nízky poplatok v blízkosti Trenčína v lone Bielych Karpát. Odvoz a dovoz na festival je zahrnutý v cene. Rezervácia na e-mailovú adresu majdapekna@majdapekna.sk

 • 15.30

  Otvorený vstup na festival

 • 16.00

  Otvorenie festivalu

  Pódium

 • event speaker

  16.05 - 16.50

  Boris Záhumenský - Harmónia mysle, duše a tela - workshop

  Harmónia tela duše mysle je o súlade našich myšlienok, cítenia, vnímania a činov. V rozprave nad touto témou sa zameriame na to, ako môžeme jogové techniky a cvičenia využiť v bežnom živote. Obzvlášť sa sústredíme na svoje dýchanie, vďaka ktorému sa spájajú jemnejšie súčasti našej bytosti s fyzickým telom. Súčasťou bude aj praktická ukážka.

  Pódium

 • 16.30 - 17.00

  Vaidika.sk - Ayurvédske princípy zdravia a prevencie - prednáška

  Vedľajší stan

 • event speaker

  17.00 - 17.30

  Juraj Lahučký - qigong - práca s energiou qi a imunita - lekcia a sprievodné slovo

  www.vasguru.sk

  Cvičenie Qi gong pracuje s telom, harmonizuje ducha a uvoľňuje ducha. Pravidelné cvičenie (ale platí o akomkoľvek cvičení) podporí našu imunitu a harmonizuje energiu Qi. To sú dva základné piliere k nášmu zdraviu. Imunita - paradoxne sa posilňuje práve v letnom období. Jesenné dažde a sychravé počasie - to už je neskoro.
  Energia Qi - jej kultivovaním a dopĺňaním náš organizmus nezlomí choroba a bude fungovať ako dobre namazaný stroj.

  Hlavný stan

 • event speaker

  17.40 - 18.10

  Vierka Marčeková - Vedomé telo - meditácia v pohybe - workshop

  Za zvukov príjemnej hudby postupne prenesieme pozornosť z mysle do tela a budeme vnímať jeho prítomnosť a potreby. Intuitívny pohyb má potenciál jemne uvoľňovať nielen telo, ale aj nahromadené emócie a zároveň upokojiť vnútorný dialóg. Môže byť inšpiratívny pre tých, ktorí sa ťažšie sústredia pri statických formách meditácie a radi by sa dynamickým a prirodzeným spôsobom viac prepojili s vlastným telom, dychom a sebou samými.

  Hlavný stan

 • event speaker

  18.15 - 18.45

  Mirka Migašová - Sólo cestovanie jednej ženy - môj rok v Ázii - prezentácia

  www.mirkamigasova.sk

  Sólo cestovanie jednej ženy - môj rok v Ázii - aké to bolo cestovať sama v Ázii, čo ma k tomu viedlo, na čo som prišla a kam ma to posunulo? Príjemné a voľné rozprávanie o cestách, životných rozhodnutiach a "hľadaní samej seba".

  Pódium

 • event speaker

  18.50 - 19.20

  Dušan Bustin - theravádová meditácia

  www.yogashala.sk

  Theravada v doslovnom preklade „Učenie starších" predstavuje historicky najstaršiu duchovnú formu budhizmu. Je rozšírená prevažne v krajinách juhovýchodnej Ázie - na Srí Lanke, v Barme, Thajsku, Laose a Kambodži. Vychádza z najstarších duchovných prameňov Budhovho učenia – tak, ako to bolo utriedené bezprostredne po Budhovej smrti.

  Vedľajší stan

 • event speaker

  19.20 - 21.00

  Om chanting - Bhakti marga

  POMOC ĽUDSTVU PROSTREDNÍCTVOM ZVUKU ÓM
  Om Chanting je po stáročia utajovaná prastará technika, ktorá bola znovu predstavená svetu na podporu Matky Zeme a ľudstva v tomto čase núdze.
  “V momente, keď ľudia začnú spievať spoločne v OM Chanting kruhu, automaticky sa ich vlastná vibrácia transformuje na ÓM. Ktokoľvek je vo vnútri kruhu, je zahŕňaný touto energiou, ktorá zmení vibráciu ich tela. Dokonca aj mŕtve bunky začnú vibrovať. Kamkoľvek ideš, tvoja aura vibruje kozmickým zvukom ÓM.”
  Paramahamsa Vishwananda

  Hlavný stan

 • 21.00 - 21.15

  Čítanie na dobrú noc

  Pódium

 • 21.15 - 22.00

  Voľné jamovanie a štebotanie

  Hlavný stan

 • 22.00

  Ukončenie 1. dňa festivalu

  Pódium

 • 9.30

  Otvorený vstup na festival

 • event speaker

  10.00 -10.30

  Mirka Migašová - kreatívna vinyasa - lekcia

  www.mirkamigasova.sk

  Vinyasa joga - kreatívna a vždy iná, splynutie pohybu a dychu, budeme prechádzať z jednej pozície do druhej a spoznávať, kam nás až naše telo pustí. Zameriame sa na výkruty - twists.

  Hlavný stan

 • event speaker

  10.30 - 11.00

  Evka Kadlecová - detská a family joga - lekcia

  www.jogavskole.sk

  Joga pre deti od 0 - 99 rokov. Spoločná super zábavná hodina jogy pre malé, ale aj odrastené, deti.

  Vedľajší stan

 • event speaker

  10.30 - 11.00

  Branislav Lobotka- kondičný tréner

  www.budlepsi.sk

  “Úvod do funkčného tréningu”
  Čo to vlastne znamená funkčný tréning? Správna technika základných cvikov. Krátka ukážka intervalového tréningu. Vyskúšate si cvičenie na TRX, kettlebell, foam roler.
  Instagram: @brano_lobotka

  Pódium

 • event speaker

  11.00 - 11.30

  Michala Klačmanová - sound healing & gong bath - lekcia, Misha Yoga Studio Hotel Elizabeth

  www.visblee.sk

  Na hodine spievajucich misiek a gongov spolu s ostatnými harmonizačnymi nástrojmi zažijeme hlboké uvoľnenie, ktoré v nás naštartuje samoozdravovací proces. Vysoko vibračné frekvencie vyladia každú našu bunku v tele a napomôžu odstrániť bloky v našich energetických centrách, ktoré nám bránia nájsť svoju životnú cestu šťastia, radosti a vďačnosti. Budeme príjemne zrelaxovaní a pripravení nechať sa unášať správnym smerom, ktorý je v súlade s našou dušou, podstatou a šťastím.

  Hlavný stan

 • event speaker

  11.00 - 13.00

  Zuzka Račeková - yoga na paddle boarde (sup yoga)

  www.yoga-life.sk

  Súčasťou Yogacampu bude aj yoga na paddle boarde (sup yoga). Dáme si 40min jednoduchú yogovú sekvenciu, ktorá bude vhodná aj pre ľudí, ktorí ešte sup yogu nikdy neskúšali. Na paddle boardoch sa odvezieme na miesto s krásnym výhľadom, kde sa ukotvíme a bezpečne zacvičíme. Zahrejeme, posilníme a popreťahujeme celé telo a na záver si vychutnáme krásnu shavasanu na hladine Váhu. Vzhľadom k obmedzenému počtu paddle boardov - 14 ks - je nutné si na lekciu zarezervovať miesto na e-mailovú adresu majdapekna@majdapekna.sk. Cena za prenájom paddle boardu nie je zahrnutá vo vstupenke na festival, hradí sa osobitne - 3,50 € za hodinu. Ak ste majiteľom paddle boardu, kľudne si ho prineste a za lekciu neplatíte. Lekciu bude viesť Zuzka Račeková majiteľka yogového štúdia Yoga Life v Púchove. Zuzka je inštruktorka ashtangy, poweryogy a kids yogy.

  Rieka Váh

 • event speaker

  11.30 - 12.15

  Beáta Liptáková - 7 krokov k osobnému blahobytu alebo z letargie na energiu - prezentácia

  www.beataliptakova.sk

  Beáta je expertka na nové začiatky. Žena inšpirácie a motivácie všade tam, kde sa dejú zmeny a tvoria nové systémy. Jej programy pomáhajú rodičom, deťom, ale aj pracovným tímom porozumieť tomu, čo to vlastne je osobný blahobyt. Učí vedu o osobnom blahobyte jednoducho a hravo a odovzdáva nástroje a podnety pre trénovanie tak, aby ich jej klienti vedeli používať hneď. Pomáha ľuďom najmä v strednom veku zladiť a uceliť najdôležitejšie oblasti života a to rodičovstvo, prácu a sebaurčenie tak, aby boli opäť plní energie, šťastní a spokojní so svojím smerovaním. Jej prednáška bude obsahovať 7-krokový návod pre vyladenie života vytvorený z láskou a to spojením vedomostí vedy o blahobyte s osobnými skúsenosťami.
  Beine motto znie „Dotkni sa srdca, dotkni sa hviezd...a dejú sa zázraky.“

  Pódium

 • event speaker

  11.40 - 12.10

  Monika Juríková - Body Groove - lekcia

  Body Groove je špecifický spôsob tancovania, pri ktorom využívame jedinečnosť a kreativitu vlastného tela. Všetci tancujeme rovnaký tanečný prvok svojím jedinečným spôsobom v celom priestore na rôzne hudobné štýly, pričom sme v spojení so svojím telom, rozširujeme vedomie svojho tela a rozsah pohybov. Každý vie tancovať. Pri tanci posilňujeme svoje svaly, premazávame kĺby a podporujeme stabilitu. Tancujeme v celom priestore, vytvárame jedinečnú atmosféru a prepájame sa aj so spolu tanečníkmi. Body Groove Vám umožní cítiť sa dobre vo svojom tele, nechá Vás inšpirovať sa krásnou hudbou, podporí kreativitu Vášho tela prostredníctvom veľmi jednoduchých pohybov. Buďte trpezliví sami so sebou, prejdite týmto procesom s otvoreným srdcom a mysľou.

  Hlavný stan

 • event speaker

  12.30 - 13.00

  Nika Kotláriková - Pilates - Fresh - lekcia

  www.nikafit.sk

  Sprav si radosť a spevni svoje telo. Spojíš príjemné s užitočným a bude ťa to baviť. Za sprievodu dynamickej hudby a príjemného kolektívu vytvoríme nezabudnuteľný zážitok s pozitívnou energiou. Pilates – Fresh je vystavaný z cvikov (kmitavých pohybov), pri ktorých dochádza ku kontrakcii (sťahovaniu) a extenzii (rozťahovaniu) svalov. Precvičíme ruky, chrbát, brucho a nohy. Medzi cvikmi si spravíme aj strečing, ktorý je príjemný na uvoľnenie napätia už namáhaných svalov. Bude to rýchle, bude to efektívne, bude to fenomenálne. Teším sa na každého, kto sa o svoj entuziazmus podelí s ostatnými.

  Pódium

 • event speaker

  12.30 - 13.00

  Jiří Alexa- ashtanga joga- lekcia

  www.yogashala.sk

  Zjednodušená verzia ashtangovej sekvencie s vyzdvihnutím jej terapeutických účinkov.

  Hlavný stan

 • event speaker

  13.05 - 13.50

  Libuša Schönová - workshop

  Foundation Training zostavil Dr. Eric Goodman. Je to kombinácia izometrických póz a dychových cvičení za cieľom posilniť celé telo, aktivovať zadný svalový reťazec tela a dekompresovať chrbticu. Pozostáva z celotelového cvičenia a cvikov, ktoré pomáhajú proti bolesti a dovolia Vám cítiť sa lepšie, obnovuje dôveru štruktúry Vášho tela a pomáha mu cítiť sa silným. Jednoducho povedané, Foundation Training je vedomý tréning pre nevedomý pohyb.

  Pódium

 • event speaker

  13.10 - 13.50

  Jiří Alexa - Tradičná čínska medicína a joga - workshop

  www.yogashala.sk

  Spojenie dvoch tradícií východu. Pozrieme sa na jogu z pohľadu TČM a vysvetlíme si základné princípy oboch systémov.

  Hlavný stan

 • event speaker

  13.55 - 14.40

  Matej Petrenka - ukážka - práca s telom

  Je prepojenie viacerých druhov pohybu, Matthias sa inšpiroval animal movementom, yogou, street workoutom, kalistenikou, hand balancingom a vníma pohyb ako priestor pre rozvoj svojho vlastného tela ale aj mysle. Nie je to tanec, nie je to cvičenie je to pohyb.

  Vedľajší stan

 • event speaker

  14.00 - 14.30

  Miška Húserková : Joga pre zdravý chrbát - lekcia

  www.yogaspace.sk

  Cvičením jogy pre zdravý chrbát si osvojíte správne držanie tela, zbavíte sa napätia v oblasti krížov, lopatiek, ramien, krčnej chrbtice a posilníte malé svalstvo v oblasti vertebrálnych diskov. Zároveň sa zbavíte napätia a upokojíte myseľ. Zostava cvikov je vytvorená tak, aby pomáhala ľudom, ktorí majú problémy s pohybovým aparátom.

  Hlavný stan

 • event speaker

  14.00

  Prekvapenie

  Jedinečná príležitosť (nielen) pre malých nazrieť do profesie dobrodruhov.

  Pódium

 • event speaker

  14.30 - 15.00

  Katka Herdová - 108 pozdravov slnku - workshop

  www.yogaspace.sk

  Zacvičíme si 108 pozdravov slnku na počesť zmeny a nových začiatkov. Cez hlboké sústredenie sa prepojíte s vlastným dychom a ponoríte sa do meditácie v pohybe. 108 pozdravov slnku je skúškou odhodlania a vytrvalosti, ale tiež výbornou formou detoxikácie na mentálnej, emocionálnej i fyzickej úrovni.

  Hlavný stan

 • event speaker

  14.30 - 15.00

  Zuzka Krejčová - Joga pre dobrý pocit

  Joga pre dobrý pocit prepojí cez jogové pozície naše fyzické telo s dychom a spirituálnom a prebudí a nasmeruje energiu do tých častí, kde to najviac v tejto chvíli potrebujeme. Spojíme sa so svojím najintímnejším ja a zharmonizujeme každú bunku nášho tela.

  Pódium

 • event speaker

  14.50 - 15.20

  Martin Apolen - Shaolin Kung Fu a dnešný svet - workshop

  www.apolen.com

  Workshop zameraný na pohybovú aktivitu a spirituálne uvedomenie. Matéria a duchovno v jednej v harmónii. Načrenie do poznania Shaolinských mníchov z južnej Číny, ktorým Bodhidharma doplnil poznanie. Shaolinský mnísi odpozorovávali deje a zákony prírody, ktoré používali pri obrane najskôr seba a svojho chrámu v provincii Henan. Neskôr chránili podľa zákonov prírody aj Cisára, ktorý si všimol ich nadprirodzenej sily a schopností. Ako zástupca južného Shaolinu odprezentujem bojové a energetické aplikácie Tee Kuo Siaw. Účastníkov workshopu prevediem tradičnými "18 Lohan Hands" pohybmi od Bodidharmu používanými na tréning tela, ducha a prácu s energiou.

  Vedľajší stan

 • event speaker event speaker

  15.10 - 15.55

  Mia Gago Forgáčová a Mio Gago - Ženské zdravie - workshop

  www.geminicentrum.sk

  Hormonálna rovnováha v každom veku. Na workshope sa naučíte jednoduché dychové, cvičebné a masážne techniky, ktoré pomôžu pri problémoch s bolestivou a nepravidelnou menštruáciou, neplodnosťou a menopauzou.

  Pódium

 • event speaker

  15.30 - 16.00

  Erika Krátka Vrzoňová - Access Bars - prednáška

  Je možné žiť život s ľahkosťou a radosťou v práci, vo výchove, v partnerstve, vzťahoch, s peniazmi? Alebo máte občas pocit, že je toho už priveľa, že ste unavení, prestimulovaní, stále v hlave...? Že by ste potrebovali dovolenku? Alebo by ste prijali čarovný prútik Harryho Pottera, ktorým by ste zmenili niektorú z oblastí Vášho života (alebo aj všetky)? Spolu s manželom Mayom Vám predstavia techniku Access Bars, kde jemným dotykom môžu rozpustiť tlaky, stresy, napätie a ponoriť sa do relaxácie. Tiež sa s Vami podeli o jednoduché verbálne nástroje, ktoré, ak budete používať, prinesú do vašich dní ľahkosť a radosť. Na festivale budete mať tiež možnosť ochutnať sedenie Access Bars za zvýhodnenú festivalovú cenu.

  Vedľajší stan

 • event speaker

  16.00 - 17.00

  Ramivana - muzikoterapeutický koncert

  www.sk.ramivana.com

  Nevšedná cesta zvukom, vibráciami a meditáciou s použitím tradičných hudobných nástrojov z celého sveta, ktorá vás zavedie hlboko do vášho vnútra. Po jej absolvovaní sa budete cítiť veľmi pokojne a uvoľnene. Dozviete sa o týchto hudobných nástrojoch viac, ak sa vám nejaký zapáči, môžete si ho zakúpiť.

  Hlavný stan

 • 17.00 - 17.15

  Tombola

  Pódium

 • event speaker

  17.15 - 17.45

  Boris Záhumenský - Harmónia mysle, duše a tela - lekcia

  Moju cestu jogy sprevádzali učitelia, ktorí ma viedli k vnímaniu a praktikovaniu dychových a telesných cvičení, ktoré sú základom pre vnútorné a hlbšie aspekty jogy, práve smerom do vnútra a do hĺbky. Tým inšpirujem ľudí na lekciách a seminároch, ktoré vediem. Niekoľko rokov som intenzívne praktikoval Aštanga Vinjása Jogu, v ktorej ma viedol hlavne Vijaya Kumar a k tomu som sa naučil a cvičil série cvičení od Matthew Sweeneyho. Zo začiatku som sa zameriaval na fyzické aspekty jogových cvičení a postupne sa moja prax vyvíjala smerom k jemnejším a hlbším aspektom. Momentálne sa venujem hlavne pránájáme a meditácii a objavujem ich jemnú silu a vplyv.

  Hlavný stan

 • event speaker

  17.15 - 17.45

  Peter Baláž - Môžu knihy (z)meniť svet? Tieto áno! - workshop

  www.espero.sk

  Kniha občas dokáže zázraky. Vie nás inšpirovať, prinútiť zamyslieť sa, ukázať nám novú perspektívu, pomôcť nám vidieť svet novými očami. Kniha je ako diskusia s autorom na diaľku - a vďaka tejto diskusii môžeme pochopiť príčiny a súvislosti, ktoré nám doteraz unikali. Alebo sa môžeme dozvedieť veci, o ktorých sme pred časom ani len neuvažovali. Kniha sama osebe nedokáže zmeniť svet - dokáže ale ovplyvniť - a teda zmeniť človeka (čitateľa). A človek následne spoluvytvára - čiže mení svet. V tomto programe si ukážeme zopár kníh, ktoré majú potenciál napomôcť takejto zmene človeka - a následne aj sveta. Pôjde o stručnú prezentáciu vybraných titulov vydavateľstva Espero (www.espero.sk), ktoré sa zameriava najmä na tri témy: vegánstvo, meditácia a esperanto. Čo majú tieto tri témy spoločné? Stručne: majú moc zmeniť svet - k lepšiemu. Podrobnosti ale už priamo na mieste.

  Vedľajší stan

 • event speaker

  17.50 - 18.35

  Miriama Tureková - Kundaliny joga s meditáciou - Spokojnosť v živote - lekcia

  www.yogashala.sk

  Názov lekcie: Spokojnosť v živote. Táto lekcia pozostáva z krije pre toleranciu - zameraná na solárne centrum, kde sa energia stimuluje, aby stúpala do vyšších vedomých centier a integruje sa s aurou. 3-fázový dych pre zdravie, energiu a žiaru - koľko prány dostaneme do tela týmto cvičením, záleží od toho, ako sa na ňom vedome podieľame.

  Hlavný stan

 • 17.55 - 19.00

  event speaker

  Acroyoga - Matej Petrenka - ukážka a workshop

  Acro yoga je párová yoga, kde základom je spolupráca a vzájomné prepojenie. Spája jogové pozície s akrobaciou a otvára nové možnosti pohybu, kde v páre hľadáte nové možnosti pre rast.
  Matthias je milovník pohybu, je denne v pohybe a neustále vyhľadáva priestor pre pohyb. Chce však aby pohyb bol aj zábavou a hrou, pretože až vtedy to má “šťavu”. Posunie Váš pohyb s vlastným telom na novú úroveň, odovzdá cenné poznatky či už z oblasti pohybu alebo práce so svojou mysľou a mentálnym nastavením. Pretože ako sám hovorí naplnený život spočíva vo vyjadrovaní prostredníctvom tela, mysle a duše. Nie je správne z toho jedno popierať. A určite sa pri ňom môžete tešiť na to že budete cítiť a zapájať svaly ktoré ste doteraz možno nepoužívali.
  Nikol a pohyb sú nerozlučná dvojka už od jej útleho veku. Dlhé roky sa venovala folklórnemu tancu, no v posledných rokoch objavuje aj iné pohybové sféry ako movement, gymnastika či akrojoga. Baví ju učiť sa stále niečo nové a jej úmyslom je dosiahnuť čo najväčšiu slobodu v pohybe. A s tým by rada pomáhala aj iným - naučiť sa ovládať svoje telo a brať pohyb ako niečo prirodzené a zábavné. Akrojoga sa stala jej srdcovkou nielen preto, že vyzerá veľmi efektne, ale taktiež sa cez ňu človek dokáže krásne spoznávať, prekonávať svoj strach, učiť sa plnej dôvere v seba, v partnera ako aj v samotný proces a v neposlednom rade si užívať prítomný okamih a skvelo sa zabaviť.

  Pódium

 • event speaker

  19.15 - 20.30

  Ujjvala Denisa - Kirtan

  www.bhaktimarga.sk

  Tajomstvo kírtanu, spievania mantier a bhadžanov, sa nedá opisovať, ani teoreticky pochopiť. Mantra je živá, čistá vibrácia a jediný spôsob, ako jej porozumieť, je ponoriť sa do nej. Otvoriť sa jej, prijať ju do svojho srdca a mysle. Pozývame vás na cestu vaším individuálnym zážitkom spoznávania sa s mantrami v krásnom melodickom kírtane. Objavíte svoj vlastný prúd božskej lásky a radosti, ktorá vami neustále preteká.

  Pódium

 • 20.30 - 22.00

  Voľné jamovanie a štebotanie

  Pódium

 • 22.00

  Ukončenie festivalu

  Pódium