PROGRAM

Zmena programu vyhradená

- SUP Yoga: vzhľadom k obmedzenému počtu paddle boardov je nutné si na lekciu zarezervovať miesto na e-mailovú adresu majdapekna@zpramena.sk. Cena za prenájom paddle boardu je 5 € na osobu. Ak máte vlastný, prineste si ho. Registrácia je aj v tomto prípade kvôli prehľadu záujemcov nutná na uvedenej e-mailovej adrese.

 • 8.30

  Otvorený vstup na festival

 • event speaker

  9.00-9.45

  Mirka Migašová - vinyasa

  www.mirkamigasova.sk

  sa venuje Vinyasa Jóge a Hormonálnej Jógovej Terapii podľa Dinah Rodrigues. S jogou sa zoznámila na ďalekom východe a naplno sa jej začala venovať po návrate na Slovensko. Na jej lekciách dbá na správne a bezpečné prevedenie asán, pretože za najdôležitejšiu považuje práve techniku. Momentálne pôsobí v Jogovom štúdiu Jupiti v Trenčíne.

  Hlavný stan

 • event speaker

  9.00-10.15

  Martin Práznovský - Rozvaha pohybu - práca s vlastným telom

  Facebook

  Martin je šíriteľom slovenskej metódy Rozvaha pohybu, ktorá obsahuje prvky jogy, kalisteniky, bojových umení a tanca. Cvičenie prepája skupinu začiatočníkov a pokročilých rôznymi stupňami obtiažnosti cvikov, ktoré si každý vyberá sám. Zmyslom vedomého pohybu je zdravší a radostnejší život. Rozvážny človek si je vedomý svojho stredu a vie sa doňho kedykoľvek vrátiť. Cez prácu s vlastným telom môžeme svoj stred postupne objavovať.

  Pódium

 • event speaker

  10.00 - 10.45

  Eva Kadlecová - Jemná joga

  www.yogashala.sk

  Dlhodobo sa špecializuje najmä na výučbu Gravid jogy, Postnatalnej jogy a Jogy pre deti. Je zakladateľkou projektu Joga v škole, poriadajúceho kurzy pre deti, rodiny, ale aj pre budúcich učiteľov.
  Jemná joga s Evkou je presne to, čo si nesie v názve. Ohľaduplná a jemná, predovšetkým hatha jogová prax, vedená v pomajšom tempe, so zameraním na menej intenzívne pozície a dlhšiu dobu venovanú meditácii, precvičovaniu dychových techník a relaxácii.

  Hlavný stan

 • event speaker

  10.00 - 10.45

  Tatiana Telecká - SUP Yoga

  Tatiana je cvičiteľkou a inštruktorkou ashtanga jogy, ktorú prvýkrát skúsila v Yogashala v Trenčíne v roku 2018. Má rada výzvy, pohyb, leto. V lete je najlepšie spojiť slnečné dni a vodu. Na to je SUP Yoga ideálna. Naviac, okrem mnohých benefitov, otestuje Vašu rovnováhu.
  Vzhľadom k obmedzenému počtu paddle boardov je nutné si na lekciu zarezervovať miesto na e-mailovú adresu majdapekna@zpramena.sk.
  Cena za prenájom paddle boardu nie je zahrnutá vo vstupenke na festival, hradí sa osobitne - 5,00 € za hodinu. Ak ste majiteľom paddle boardu, kľudne si ho prineste a za lekciu neplatíte.

  Rieka Váh

 • event speaker

  10.30 - 11.15

  Ivka Blažejová - Tvárová joga

  www.ivkatvarovajoga.sk/

  Tvárová joga nie je len o kráse. Je to o pozastavení sa, venovaní si trochu času, pozornosti, starostlivosti, hýčkaní sa a nabíjaní svojich bateriek, aby sme potom mohli skutočne žiariť. A že tvárová joga nie je žiadna veda, ale dokáže robiť zázraky, vám ukáže @ivkatvarovajoga
  Rozprúdite sa rozcvičkou, zacvičíte si so všetkými partiami tváre, krku aj dekoltu, spoločne si vyčistíte tvár a doprajete si po cvičení masáž a aj bankovanie. Na záver, ako bonus, si zatejpujete vrásku hnevu. Veľmi sa na Vás teším. Ivka Blažejová

  Pódium

 • event speaker

  11.00 - 12.00

  Jiří Alexa - Ashtanga

  www.yogashala.sk

  Zjednodušená verzia ashtangovej sekvencie s vyzdvihnutím jej terapeutických účinkov.

  Hlavný stan

 • event speaker

  11.25 - 12.10

  Libuša Schönová - Foundation Training

  Foundation Training je jednoduché riešenie, ktoré vám dáva prostriedky na zmenu spôsobu pohybu a nápravu nerovnováhy spôsobenej našimi modernými návykmi.
  Prostredníctvom série cvičení s vlastnou váhou, Foundation Training aktivuje váš zadný svalový reťazec, 'ukotví' boky, uvoľní chrbticu a naučí vás zbaviť sa záťaže tela z kĺbov a umiestniť ho tam, kam patrí; do vaších svalov.
  Bez ohľadu na váš vek alebo úroveň fyzickej zdatnosti vás Foundation Training postaví na cestu k zdraviu.

  Pódium

 • event speaker

  12.15 - 13.45

  Vladimír Václavek - Šamanský workshop

  Facebook

  "Vladimír Václavek je širšej verejnosti známy predovšetkým ako hudobník, spevák, textár a básnik. Je to ale tiež šaman, majiteľ čajovne v Broumově a hlavne veľmi poctivý človek, ktorý, keď sa na vás pozrie, zaplaví vás pocitom kľudu a pozitívnej energie. Venuje sa sólovej dráhe, je známy z pôsobenia v hudobných zoskupeniach Dunaj, Rale, Čikori, spolupracuje s Ivou Bittovou. Vedľa nej a Pavla Fajta je jedným z tvorcov brnenskej alternatívy. Inšpirovaný osobným prežitkom začal pred mnohými rokmi študovať šamanizmus. V knihe Neviditeľný svet, ktorej je autorom, prináša príbeh, s ktorého pomocou môže každý odhaliť svet, ktorý nosí v sebe. K šamanom sa vydal i na svojej ceste po USA. Dodnes nezabudne, ako veľmi bol na nich naladený, ako vnímal energiu i ducha ich histórie a súčasnosti. A ako veľmi ho ovplyvnil dar, ktorý mu šamani odovzdali." - použité z materiálov Českého rozhlasu Olomouc.

  Hlavný stan

 • event speaker

  13.45 - 14.30

  Yogaspace - Workshop s Katkou Herdovou : Front Split

  www.yogaspace.sk

  O inštruktorke Katke: ,,K jóge ma spočiatku pritiahol najmä jej fyzický aspekt a praktizovanie jednotlivých asán. Veľmi rýchlo som však pochopila, že mi prináša aj psychickú pohodu a uvoľnenie. Jóga sa stala súčasťou môjho každodenného života, mojou chvíľkou pre seba, tu a teraz, v ktorej nachádzam slobodu, hravosť, tvorivosť a vnútorný balans."
  O workshope: Na worhope sa pomocou špeciálnych cvikov na uvoľnenie a otvorenie bedier, posilneniu stehien a natiahnutí hamstringov pomaly ale isto dostaneme do pozície front Splitu - šnúry. Počas tejto hodiny sa vďaka flexibilite a mobilite nášho tela snažíme prehĺbiť jednotlivé pozície, nájsť v nich pohodlie a uvoľnenie, prípadne odstrániť napätie či stuhnutie v jednotlivých partiách.

  Pódium

 • event speaker

  13.50 - 14.05

  Evka Kadlecová - živá mandala

  www.jogavskole.sk

  Joga v kruhu (mandale) je skvelým a zábavným spôsobom ako nadviazať kontakt s ostatnými, pomocou jogových pozícií, spoločného dýchania, ale hlavne dotyku a očného kontaktu.
  U všetkých naprieč vekom, posiľňuje schopnosti prijímania a dávania, lásku, láskavosť a dôveru.

  Hlavný stan

 • event speaker

  14.15 - 15.00

  Michala Klačmanová - soundhealing @ gongbath

  SOUNDHEALING & GONGBATH s Mishkou
  Soundhealing, je jedinečná terapia zvukom, ktorá prináša hlboké uvoľnenie nášho tela a pomáha k liečeniu psychických a fyzických zdravotných ťažkostí. Liečivé vibrácie, ktoré sa šíria do nášho tela, nám dokážu uzdraviť bunky až do najmenšej štruktúry. Harmonizačné nástroje sú ladené na frekvencie planét a sú v súlade so všetkým liečivým, čo sa nachádza v prírode, či vesmíre. Ponoríte sa do zvukov, ktoré sprostredkúvajú spievajúce tibetské misky, planetárne gongy /Mirror gong, Mars gong, Jupiter gong/, dažďové palice, bubny, hromo-bubon, koshi-zvonkohry, kalimba, kigonky,atď. a vaše telo, srdce a duša zažije to pravé pohladenie. Čo môžete očakávať na prvej hodine a na čo sa pripraviť? Tak, ako to býva bežne pri procese liečenia, môžete zažívať veľmi príjemné pocity, stavy hlbokej relaxácie a excitovania, no na druhej strane sa môžu dostaviť aj nepríjemné, či bolestivé, pocity sprevádzané negatívnymi emóciami (strach, ľútosť, apatia), ktoré sa nám uvoľňujú z tela. Je to znak toho, že v tele sa odohráva harmonizácia a bunky sa dostávajú na správne miesto. Pokojne sa môže ozvať „stará bolesť“, pocit tlaku na hrudi, kašeľ, dusenie, bolesti končatín, hlavy, atď. Vaše telo bude v bezpečí a v uvoľnení, no zároveň iba pokojným ležaním a absorbovaním frekvencií sa mu bude dostávať ošetrenia na hlbokej úrovni. Pre viditeľné, hmatateľné a citeľné výsledky je nevyhnutné soundhealing absolvovať pravidelne, či viackrát. No už po prvej terapii môžete pociťovať prebiehajúcu harmonizáciu vášho tela na vyššej úrovni. Po hodine je nevyhnutné piť dostatok tekutín. Soundhealing si zamilujete od prvej hodiny a budete sa chcieť opätovne vracať.

  Hlavný stan

 • event speaker

  14.40 - 15.20

  Beáta Liptáková MBA: prednáška na tému "Ochutnaj svet cez seba"

  www.beataliptakova.sk

  Beáta je mama, milovníčka života a bádateľka o veciach medzi nebom a zemou, psychologička manažmentu, držiteľka certifikátu The Science Of Well-Being z Yale Univerzity, lektorka starodávneho meditačného cvičenia Qi Gong , sprievodkyňa životnými zmenami, inšpirátorka a prednášateľka na témy sebapoznanie, rodičovstvo a pracovná pohoda.
  Cieľom jej prednášky je jednoducho, hravo a inšpiratívne zdieľať skúsenosti o tom, ako porozumieť sebe a milovať život so všetkým čo prináša. Nástroj na získanie týchto darov vedomia objavila v tichu a samote v meditácii. Vtedy porozumela čo znamená byť nikto a všetko, byť všade a nikde, precítila dokonalosť spojenia s energiou, ktorá je všade...a zázraky sa začali diať. Nenecháva si to pre seba. Odovzdáva to ďalej Vám, pretože úžasné spätné väzby od Vás napĺňajú jej život šťastím. Energia, ktorú Bea v sebe nesie, je prenosná a nákazlivá.

  Pódium

 • event speaker

  15.30 - 16.30

  Vladimír Václavek - Koncert

  Facebook

  Vladimír Václavek je stálicou nielen českej a moravskej hudobnej scény. Jeho meno je známe na celosvetovej hudobnej scéne. Väčšina z Vás ho určite pozná z jeho pôsobenia v dnes už legendárnej brnenskej kapele DUNAJ, E, RALE alebo z Bieleho inferna s Ivou Bittovou.
  Pre jeho hudbu je typická neuponáhľanosť, uvoľnenosť a istá zemitosť spojená s pátosom. Pôvodne hral na basgitaru a postupne prestúpil na gitaru, na ktorú však hrá výrazne basgitarovým štýlom. Používa rôzne elektronické škatulky, ktorými svoje linky dokáže občas poriadne zhutniť. V jeho štýle začujeme asi najčastejšie inšpiráciu typicky africkou gitarovou hrou, ktorá do Európy prenikla z Mali. Nie že by moravský bard u Afričanov študoval. Ich štýl vstrebal akosi mimochodom počúvaním nahrávok. Patos a zemitosť svojej tvorby podporuje Václavek výberom zhudobňovaných textov. Najradšej siaha k poetike Bohuslava Reynka ak vidieckemu prostrediu u Federica Garc i Lorcy. Pravidelne zapája básne Antonína Pridala a svoje vlastné texty.
  Použitý text od autora Hynka Justa

  Hlavný stan

 • event speaker

  15.50 - 16.50

  Miriama Tureková - Kundaliny joga

  Facebook

  Miriama Tureková (Ravi Daspreet Kaur) je zanietená učiteľka kundalini jogy, ktorá vďaka nej objavuje svoju podstatu a poslanie, svoju silu i slabosť. Kundalini joga nazývaná aj joga vedomia svojimi jednoduchými i špecifickými cvikmi dokáže rozprúdiť energiu a zahrať na tú správnu strunu v tele, aby sme pocítili opäť rovnováhu a svoju výnimočnosť.
  S Miriamou si zacvičíme kriju na objavenie vlastnej esencie. Tá sa venuje obličkám, kde sa esencia skrýva a otvorí srdce, aby sme pochopili seba sama. Pochopením seba, ľahšie pochopíme i druhých. Slová nestačia, zážitok je silnejší.

  Pódium

 • event speaker event speaker

  16.45 - 17.45

  Jupiti - Power joga a pilates

  www.jupiti.sk

  Štúdio Jupiti si pripravilo dve lekcie. Power jogu s Adamom Strakom a pilates s Marikou Trúchlou.
  Adam Straka @yoga_damm je inštruktor jogy, ktorý sa jej venuje už od strednej školy. Jogu učil v Bratislave, Novom Meste nad Váhom a momentálne pôsobí v Trenčíne v Jupiti štúdiu, kde vedie lekcie powerjogy a hot jogy. Power joga vznikla na základe hathajogy a ashtangajogy. Ide o dynamické cvičenie jogových pozícií s cieľom vedome rozvíjať svoju silu. Powerjoga je založená na vedomom dýchaní a koncentrácii, pričom jednotlivé pozície sa vykonávajú s rešpektom k svojmu telu. Cvičenie je vhodné pre všetkých, ktorí majú radi pohyb, chcú budovať silu, kondíciu, výdrž a flexibilitu.

  Pilates je technické cvičenie vyvinuté začiatkom 20. rokov pôvodne za účelom rehabilitácie. Dnes sa definuje ako cvičenie na vyrovnávanie svalových disbalancií. Zameriava sa síce na spevnenie najmä stredu tela a hlbokého stabilizačného systému, no posilňuje a naťahuje všetky svalové skupiny a teda celé telo. Pri cvičení sa sústredíme na správne a plynulé dýchanie a na presnosť a plynulosť pohybov. Je určené všetkým vekovým kategóriám, rovnako ženám ako i mužom. Pomáha udržať či zlepšiť si kondíciu, je vhodné ako kompenzačné cvičenie k iným športom a častokrát ho odporúčajú lekári ako prevenciu pri bolestiach chrbta.
  Zacvičiť si pilatesovú polhodinku môžete s inštruktorkou Marikou Trúchlou @cas_na_pilates. Svoje lekcie pilatesu vedie v trenčianskom butikovom štúdiu Jupiti, kde nájdete v rámci pilatesu obľúbený Pilates reformer, ktorý sa cvičí na špeciálnych pilatesových strojoch, ale aj klasický Pilates na podložke pod vedením viacerých kvalifikovaných inštruktorov.

  Hlavný stan

 • event speaker

  17.00 - 18.00

  Andrej Žuffa - meditácia Sed Buddhu

  www.sedbuddhu.sk

  Úvod do Sedu Buddhu (jap. zazen). Podstatou zenu je sed Buddhu, teda sedenie v lotosovej pozícii bez predmetu. V zene niet o čom meditovať. Sedíme v tichu, tvárou k stene, pozornosť je obrátená do vnútra. Nehľadáme osvietenie, pretože sed Buddhu samotný je osvietením. Je to skúsenosť za subjektívnymi a objektívnymi svetmi, za rozlišujúcim myslením. V sede Buddhu niet rozdielu medzi mužom a ženou, medzi múdrym a hlúpym, medzi bohatým a chudobným. Môžu ho robiť veriaci aj neveriaci, vegetariáni aj tí, čo jedia mäso, slobodní aj ženatí. Zen je slobodný. Vedie Andrej Žuffa (zenový mních Ju Hô) blízky žiak zenového majstra Sando Kaisena.

  Pódium

 • event speaker event speaker

  18.00 - 19.30

  Janko Svetlan Majerčík a Matúš Miloslav Medveď - Koncert

  www.janomajercik.sk

  Dávno som pochopil, že nie som Svetlo a ani jeho zdroj.
  Ale Svetlo, pravda a poznanie tu je a na mnohých, tmavých miestach zasvietia,
  keď ich tam odrazím.
  Prostotou živej piesne hovorím a cítim sa vtedy ako úlomok zrkadla.
  Jeho tvar a zloženie nepoznám, ale cítim, že to je ono.
  Piesňodarmi odrážam Svetlo na tmavé miesta v ľudských srdciach,
  a možno niečo v niektorých ľuďoch zmením.
  Taký je význam a podstata mojej dlhej cesty, cesty pesničkára.
  S úctou a pokorou si o ňu prosím.

  Koncert dvojice Svetlana a Matúša je viac než hudba. Je to meditácia slov pretavená do tónov a melódií, do ktorých nás vtiahne a už nás nepustia. Nechajme sa touto čarovnou hudbou previesť.

  Svetlan & Matúš - Znovu sa narodiť Jano Svetlan Majerčík - Poďme

  Hlavný stan

 • event speaker

  19.40 - 21.00

  Bhakti Marga - Kirtan

  Kírtan je oddanosť vo forme hudby. Vo vzťahu milovaného a milujúceho existuje iba jedna skúsenosť, iba jedna motivácia a iba jedna realita - iba láska.Neodmysliteľnou súčasťou Bhakti Margy a aj samotného Paramahamsu Vishwanandu je kírtan. Oslava Božích foriem piesňami je mocným nástrojom oslobodenia.

  Hlavný stan

 • 8.30

  Otvorený vstup na festival

 • event speaker

  9.00 - 9.45

  Kakao Rituál s Vero

  www.somlaska.com

  Je magická chvíľa s medicínou dávnych civilizácií Južnej Ameriky Kakaom, ktoré sa tiež nazýva "Nápoj Bohov" a to pre jeho neuveriteľné účinky a krásnu liečivú silu. Otvára naše srdcia a prináša nám pocit radosti. Prepája nás s našim vnútorným hlasom a pohladí naše dušičky. Spolu sa naladíme na frekvenciu lásky, v ktorej sme najviac otvorení krásnym myšlienkam a pocitom. Nabijeme sa vitálnou energiou, pocitmi lásky a vđačnosti. Bude to nádhera.
  Vero je dievča z Trenčína, ktoré žije na Kostarike, kde spoznala rôzne relaxačné techniky pre telo, dušu a myseľ, vrátane Kakaa, zvukoterapie a práce s energiou. Je jej poslaním zdieľať s vami pocity radosti, ľahkosti, lásky, slobody a pokoja.

  Hlavný stan

 • event speaker

  9.45 - 10.30

  Peter Baláž: Úvod do meditácie (ako na to ľahko a rýchlo)

  www.espero.sk

  Týmto prednáško-workshopom by chcel autor napomôcť tým, ktorí sa o meditáciu zaujímajú, ale nemajú s ňou ešte priveľa skúseností (alebo sa im s ňou nedarí). Čo je vlastne meditácia (a čo nie je) ? Čo sa ňou dosahuje? Prečo by sa mal naučiť meditovať naozaj každý? Aká je vhodná pozícia a prečo? Kedy a ako dlho cvičiť? Čo sa v mysli deje a ako ju upokojiť? Aj o týchto veciach sa porozprávame a v druhej časti si môže každý prakticky skúsiť pozorovať vlastnú myseľ a vedomie sám. Podľa hesla: „Chceš zmeniť svet? Zmeň seba - medituj!“
  Peter Baláž sa k meditáciám dostal cez bojové umenia – a následne boj opustil a začal sa venovať meditovaniu :). Stal sa z neho „pokojamilovný bojovník“.
  Od strednej školy sa zaujíma o výskum vývoja ľudského vedomia – a praktizuje ho na sebe. Nie je prívržencom žiadnej školy, žiadneho učenia – najviac ho ale ovplyvnili traja ľudia: Marian Repka, Jiddu Krishnamurti a Budha. Marian ako slovenský autor dokázal jasne opísať základné pravidlá meditácie, Krishnamurti celý život vysvetľoval potrebu „vnútornej revolúcie“ - ktorá sa ale dá dosiahnuť jedine meditáciou no a Budha ako doteraz posledný dokončil evolúciu človeka a „vrátil sa domov“ :). Z učení je Petrovi ale samozrejme najbližší pôvodný, tzv. Theravádový budhizmus – ktorý zachováva budhovo učenie v jeho čo najčistejšej forme.

  Pódium

 • event speaker

  10.00 - 10.45

  Mia Gago - joga pre zdravý chrbát

  www.geminicentrum.sk

  Mia Gago Forgáčová je spoluzakladateľka meditačno jogovo-masážneho centra GEMINI CENTRUM - Centrum založila spolu so svojím manželom s túžbou pomáhať druhým. Joga sa stala každodennou súčasťou jej života pred 10 rokmi. Odvtedy jej prináša pokoj a harmóniu, poznanie a cítenie srdcom, vnútornú silu, jasnosť, pravdivosť a lásku. V jej lekciách sú zahrnuté poznatky, ktoré nadobudla počas rokov štúdia a takisto z ciest po Thajsku, Malajzii a Indii. Učí všetky vekové kategórie, mužov aj ženy ako nájsť tú správnu cestu k zlepšeniu svojho zdravotného stavu ako aj pokoj v sebe samom.
  Mia sa predstaví lekciou "Joga zdravý chrbát". Cviky sú zamerané na natiahnutie stuhnutých svalov chrbta a posilnenie svalového korzetu. Okrem chrbtových svalov sa na lekcii povenujete posilneniu brušných svalov, svalov panvového dna, sedacích svalov a natiahnutiu zadných stehenných svalov. Všetky tieto skupiny svalov sa aktívne zapájajú do držania tela.

  Hlavný stan

 • event speaker

  10.00 - 10.45

  Zuzana Račeková - SUP Yoga

  Facebook

  Súčasťou Yogacampu bude aj yoga na paddle boarde (SUP yoga). Lekcia je zložená z jednoduchých jogových asan. Je vhodná aj pre ľudí, ktorí ešte SUP yogu nikdy neskúšali. Na paddle boardoch sa odvezieme na miesto s krásnym výhľadom, kde sa ukotvíme a bezpečne zacvičíme. Zahrejeme, posilníme a popreťahujeme celé telo a na záver si vychutnáme krásnu shavasanu na hladine Váhu.
  Vzhľadom k obmedzenému počtu paddle boardov je nutné si na lekciu zarezervovať miesto na e-mailovú adresu majdapekna@zpramena.sk.
  Cena za prenájom paddle boardu nie je zahrnutá vo vstupenke na festival, hradí sa osobitne - 5,00 € za hodinu. Ak ste majiteľom paddle boardu, kľudne si ho prineste a za lekciu neplatíte. Lekciu bude viesť Zuzka Račeková majiteľka yogového štúdia Yoga Life v Púchove. Zuzka je inštruktorka ashtangy, poweryogy a kids yogy.

  Rieka Váh

 • event speaker

  10.35 - 11.35

  Martin Apolen - Kung Fu a jeho dnešné využitie

  www.apolen.com

  Pod názvom Kung Fu sa toho veľa skrýva a nie každý praktik tohto krásneho umenia života si to dokáže uvedomiť. Kung Fu nie je o boji. Je to umenie obsluhy seba samého v interakcii s okolím. V spoločnom praktickom workshope si spojíme slová s činmi.

  Pódium

 • event speaker

  11.00 - 11.45

  Monika Winklerová - Jin joga

  www.shaktiyoga.cz

  Nádych a výdych sú nerozdeliteľnými partnermi. Na úrovni tela vieme, že nemožno stále nadýchovať, v živote sa však často usilujeme o stály rast. Jinová joga vyvažuje dnešný dynamický život, vytvára priestor, v ktorom môžeme hlboko vydýchnuť. Uvoľniť sa a do pozície pomaly stiecť. Prepustiť, očistiť, odložiť. Je to potrebné aj preto, aby komplementárny nádych mohol naplno využiť svoj potenciál.
  V okamihoch zastavenia akoby sme sa približovali svojej esencii a spoznávali kvalitu hlboko uloženého pokoja. Odkladáme predstavu seba samého ako bytosti v čase a máme príležitosť vnímať (sa ako) prítomný okamih.

  Hlavný stan

 • event speaker

  11.45 - 12.30

  Tomáš Chorvát - Buteyko metóda – workshop

  www.skolapohybu.sk

  Na tejto prednáške sa dozviete, prečo je dýchanie nosom a ústami obrovský rozdiel, prečo je hyperventilácia najrozšírenejšou poruchou dýchania a akým spôsobom pracovať s vedomým dýchaním pre odomknutie rôznych zdravotných benefitov, vrátane psychického zdravia a omnoho viac.

  Pódium

 • event speaker

  11.50 - 12.45

  Monika Winklerová - Mantrovanie

  www.shaktiyoga.cz

  Spoločné spievanie mantier je technika, ktorá otvára naše srdcia a upokojuje našu myseľ. Zdieľaným spevom akoby sme si pripomínali jednotu „všehobytia“. Obraciame pozornosť na to, čo nás spája, namiesto toho, čo nás rozdeľuje. Skrze mená rôznych bohov a prastaré verše vstupujeme do krajiny, kde slovo, jazyk, reč - má magickú moc a stáva sa „zaklínadlom“. Cez rôzne božstvá si pripomíname aspekty nás samých a našich životov. Ďakujeme a oslavujeme existenciu. Vraciame sa k svojej esencii.
  Na mantrovanie nie sú potrebné žiadne predchádzajúce skúsenosti, texty vám budú k dispozícii, k mantrám zaznie harmónium a gitara, prípadne bubon.

  Hlavný stan

 • event speaker

  12.45 - 13.45

  Mirka Migašová - Hormonálna joga – prednáška

  www.mirkamigasova.sk

  sa venuje Vinyasa Jóge a Hormonálnej Jógovej Terapii podľa Dinah Rodrigues. S jogou sa zoznámila na ďalekom východe a naplno sa jej začala venovať po návrate na Slovensko. Na jej lekciách dbá na správne a bezpečné prevedenie asán, pretože za najdôležitejšiu považuje práve techniku. Momentálne pôsobí v Jogovom štúdiu Jupiti v Trenčíne.

  Pódium

 • event speaker

  13.00 - 14.30

  Dalibor Neuwirt - Workshop Otvorenie hlasu pre lepší hovorený prejav a spev

  www.daliborneuwirt.com

  Je lektor, spevák a hudobník. Hudbe sa venuje cez 15 rokov, zvládol vydať 5 albumov, osobne učiť viac ako 4000 ľudí a jeho online programami zadarmo za posledný rok prešlo cez 8000 ľudí. Učil sa od svetových špičiek v oblasti alikvotného spevu a didgeridoo a tiež od divadelníkov a operných spevákov. Medzi jeho hodnoty patrí minimalizmus, vtip, láskavosť, živosť a hravosť. Nedáva rybu, ale učí ako rybárčiť. Dokáže v druhých vidieť potenciál, podporiť ho a pomôcť im ho prejaviť von do sveta.
  Zlepši seba samého - či už v umení spevu alebo zručnosti pútavejšie prednášať. Na workshope sa naučíme zdravé plné bráničné dýchanie a základ dychovej opory pre pevnejší hlas, rezonanciu hrudníka pre plnší a sýtejší hlas a techniku ​​otvorenia hlasu a krku. Tiež Vám Dali odovzdá pár uvoľňujúcich techník a tipov proti únave a strate hlasu.

  Hlavný stan

 • event speaker

  14.00 - 14.45

  Monika Zovčáková - Go with the flow

  www.yogastudio-tn.sk

  Zakladateľka YOGA Studia Trenčín. Joga je o vnímaní seba samého v širšom rozsahu. Mení chémiu nášho tela a tým mení aj nás samotných. Nie je nutné mať očakávania, výsledok sa vždy dostaví. Kedy? To ukáže život sám. Zdieľajme spolu radosť z pohybu a bytia samotného.

  Pódium

 • event speaker

  14.55 - 15.55

  Ramivana - muzikoterapeutický koncert "Cesta zvukom"

  www.sk.ramivana.com

  Cesta zvukom je putovanie cez zvukové vibrácie. Používajú sa zvuky alikvótneho spievania, Khoomei mongolských hrdelných spevov a harmonické hudobné nástroje z celého sveta, ako napríklad didgeridoo,indiánske flauty, drumble, tibetské spievajúce misky a symfonické gongy. Tieto nádherné vibrácie putujú okolo a cez vaše telo, čo vám dovolí uvoľniť sa a ísť hlboko na vašu osobnú cestu. Keď sa 'vrátite späť' z meditačného stavu, cítite sa veľmi pokojne a uvoľnene.
  Môžete sedieť a vnímať cestu zvukom ako koncert, alebo si ľahnúť a zavrieť oči, ako to uprednostňuje väčšina ľudí. Preto odporúčame, aby ste si so sebou priniesli karimatku, deku a vankúšik pre vaše pohodlie.

  Hlavný stan

 • 16.00 - 16.15

  TOMBOLA

  Pódium

 • event speaker

  16.15 - 17.15

  Katarina Vidal – Tance pre radosť

  Facebook

  lektorka tanca „Tance pre radosť“ v Trenčíne. Tancu sa venuje od detstva, pretancovala sa folklórnymi súbormi Trenčan, Zobor a Technik. „Folkovým“ tancom sveta sa venuje viac ako 20 rokov (13 rokov vo Francúzsku a od r. 2005 na Slovensku). Sú to kolektívne tance pre všetky generácie z rôznych kútov sveta ( Francúzsko, Anglicko, Izrael, Balkán...) so striedaním partnerov, s jednoduchými krokmi na wordmusic. Sú to tance pre radosť, vhodné na zoznámenie, pre tanečníkov i netanečníkov, ktoré spájajú ľudí a vedú k spolupatričnosti. Každoročne poriada Bal folk a tanečné workshopy.

  Hlavný stan

 • event speaker

  17.15 - 18.10

  Juraj Lahučký - Qigong

  www.vasguru.sk

  Z ďalekej Číny za nami pricestuje cvičenie QI GONG. Cvičenie vychádzajúce z bojového umenia, podobne ako známejšie Tai Ji.
  Cvičenie, staré viac ako 3 000 rokov, v ktorom sa spája telo, duch a myseľ. Táto silná trojka nám pomôže byť zdravými, pozitívnymi a dlho žijúcimi. Hlboký nádych, výdych, začíname. Kto z nás by nechcel dlho žiť ? Tešíme sa na Vás.

  Pódium

 • event speaker

  18.30 - 20.00

  Bhakti Marga - OM chanting

  OM Chanting je skupinové cvičenie, využívajúce transformačnú moc ómu na aktiváciu vlastného uzdravujúceho potenciálu účastníkov. Okrem osobného benefitu je to tiež služba ľudstvu. OM Chanting podporuje a vytvára priestor pre ľudí, aby sa mohli spojiť s Bohom, a prebúdzať svoju vlastnú božskosť.

  Hlavný stan