majdapekna@zpramena.skk +421 908 455 859

Festival jogy nielen o joge
YOGACAMP
26.8. - 27.8.2023

Vstupenky

ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ

Aktuálne zmeny programu

SUP Yoga: vzhľadom k obmedzenému počtu paddle boardov je nutné si na lekciu zarezervovať miesto na e-mailovú adresu majdapekna@zpramena.sk. Cena za prenájom paddle boardu je 5 € na osobu. Ak máte vlastný, prineste si ho. Registrácia je aj v tomto prípade kvôli prehľadu záujemcov nutná na uvedenej e-mailovej adrese.

SOBOTA 26.8.2023

8:00
8:30
9:00
9:30
10:00
10:30
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
13:30
14:00
14:30
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
17:30
18:00
18:30
19:00
19:30
20:00
PÓDIUM
PÓDIUM
Martin Práznovský - Rozvaha pohybu
9:00 – 10:15
Martin Práznovský - Rozvaha pohybu
9:00 – 10:15

Facebook
Rozvaha pohybu je jedinečná a autentická slovenská metóda sebarozvoja, ktorá vás prevedie magickou cestou objavovania vášho tela! Spoznajte svoje hranice a naučte sa ich prekračovať s gráciou, silou a odhodlaním. Rozvaha pohybu je fascinujúca kombinácia starovekej múdrosti jogy, prvkov bojových umení a tanca.
Toto zmysluplné cvičenie je vhodné pre začiatočníkov aj pokročilých - nech už ste odborník alebo nováčik, určite nájdete niečo, čo vaše telo potrebuje a túži poznávať. Cvičenie ponúka mnoho benefitov: zmierni bolesti pohybového aparátu, vráti rovnováhu orgánom, podporí pozitívny vzťah k vlastnému telu, posilní sústredenie a pomôže uvoľniť sa od každodenných starostí. Veď naše telo je chrámom Ducha - dajme mu pozornosť a opateru, aby sme sa v ňom necítili ako vo väzení, ale slobodne a voľne!
Okrem pohybu vám prinesie aj zážitky plné zvukov a hudby - od didgeridoo, cez tibetské misky, až po šamanský bubon. Pridajte sa k nám na túto dobrodružnú cestu sebapoznania a objavte krásu svojho tela prostredníctvom Rozvahy pohybu.

Libuša Schönová - Foundation Training
10:45 – 11:15
Libuša Schönová - Foundation Training
10:45 – 11:15

Foundation Training je jednoduché riešenie, ktoré vám dáva prostriedky na zmenu spôsobu pohybu a nápravu nerovnováhy spôsobenej našimi modernými návykmi.
Prostredníctvom série cvičení s vlastnou váhou, Foundation Training aktivuje váš zadný svalový reťazec, 'ukotví' boky, uvoľní chrbticu a naučí vás zbaviť sa záťaže tela z kĺbov a umiestniť ho tam, kam patrí; do vaších svalov.
Bez ohľadu na váš vek alebo úroveň fyzickej zdatnosti vás Foundation Training postaví na cestu k zdraviu.

Paula Dobiášová - Učitelia jogy - Duševné kvality čakier - prednáška
11:30 – 12:30
Paula Dobiášová - Učitelia jogy - Duševné kvality čakier - prednáška
11:30 – 12:30

Facebook Web www.uciteliajogy.sk Web www.matejstepita.sk
Matej je učiteľ jogy s dušou a psychológ. Fascinuje ho ľudská duša a možnosti jej rozvoja. Pôsobí ako lektor v Profesijnom zväze Učiteľov jogy na Slovensku a v jogovej škole Premena.
Na prednáške nám predstaví, s akými duševnými kvalitami sa spájajú jednotlivé čakry a tiež aké bytosti či duchovné sily stoja za nimi. Dozvieme sa, ako pestovať kvality čakier prostredníctvom jogových cvikov a v každodennom živote. Poodhalíme aj súvislosti čakier s výchovou. Napokon si predstavíme výzvu pre náročných, ako si "vybrať svoju vyvolenú" čakru a tým vedome uchopiť tému zmyslu svojho života.

Juraj Lahučký - qi gong, moxovanie a gua sha technike
12:35 – 13:00
Juraj Lahučký - qi gong, moxovanie a gua sha technike
12:35 – 13:00

Web www.vasguru.sk
Z ďalekej Číny za nami pricestuje cvičenie QI GONG. Cvičenie vychádzajúce z bojového umenia, podobne ako známejšie Tai Ji. Cvičenie, staré viac ako 3 000 rokov, v ktorom sa spája telo, duch a myseľ. Táto silná trojka nám pomôže byť zdravými, pozitívnymi a dlho žijúcimi. Hlboký nádych, výdych, začíname. Kto z nás by nechcel dlho žiť ? Juraj pohovorí aj o moxovaní a gua sha technike.

Mia Gagová - Zdravý chrbát
13:50 – 14:30
Mia Gagová - Zdravý chrbát
13:50 – 14:30

Web www.geminicentrum.sk
Joga zdravý chrbát Popis lekcie: Cviky sú zamerané na natiahnutie stuhnutých svalov chrbta a posilnenie svalového korzetu. Okrem chrbtových svalov sa na lekcii povenujeme posilneniu brušných svalov, svalov panvového dna, sedacích svalov a natiahnutiu zadných stehenných svalov. Všetky tieto skupiny svalov sa aktívne zapájajú do držania tela.

Cacao ritual & Tanec Duše s Katkou Harneah & Sayani Som láska
18:05 – 19:00
Cacao ritual & Tanec Duše s Katkou Harneah
& Sayani Som láska
18:05 – 19:00

Instagram Facebook

Instagram Facebook Web www.somlaska.com
Popíjanie medicíny cacaa je priamym ponorom do srdca. Pravé cacao fyziologicky pôsobí na náš kardiovaskulárny systém. Rozširuje cievy, čo sa prejavuje príjemným pocitom tepla, živosťou a vitalitou v tele. Počas vedenej meditácie sa napojíme na tok lásky, hojnosti a zdravia - na prirodzený božský stav, do ktorého sa znovu môžeme rozpomenúť aj za pomoci cacauka. Spojíme sa so svojou dušou, s našimi darmi a esenciou, ktorú nesienme. Následne ju stelesníme v tanci, aby sme všetky znovuobjavené kvality ukotvili v realite a zároveň zažili pocity slobody, radosi a blaha, ktoré prichádzajú, keď si dovolíme otvoriť svoje srdce.

HLAVNÝ STAN
HLAVNÝ STAN
Mirka Migašová - Vinyasa
8:00 – 8:45
Mirka Migašová - Vinyasa
8:00 – 8:45

Instagram Facebook Web www.mirkamigasova.sk
sa venuje Vinyasa Joge a Hormonálnej Jógovej Terapii podľa Dinah Rodrigues. S jogou sa zoznámila na ďalekom východe a naplno sa jej začala venovať po návrate na Slovensko. Na jej lekciách dbá na správne a bezpečné prevedenie asán, pretože za najdôležitejšiu považuje práve techniku. Momentálne pôsobí v Jogovom štúdiu Jupiti v Trenčíne.

Miriama Tureková - kundaliny joga
10:20 – 11:20
Miriama Tureková - kundaliny joga
10:20 – 11:20

Facebook
Kundalini joga, nazývaná aj Joga vedomia, prepája telo – myseľ – dušu tým, že aktivuje našu energiu. Vedomí ľudia konajú tak, aby boli sami prospešní a zároveň povznášali aj svoje okolie. Je potrebné byť dobre uzemnený, počúvať svoje srdce a veriť aj vo vyššiu múdrosť.
Moje lekcie sú vždy vedené s určitým zámerom. Lekcia na Yogacampe bude zameraná na zdravé telo, precítenie energie v ňom. Nakoľko je rok 2023 transformačným rokom, tak meditáciou zaktivujeme vietor v našom tele, aby sme šli do akcie a verili v zdarný koniec. Vďaka zmenám rastieme, nech sme si toho vedomí.

Amenca workshop: Hudba, tanec, spev, radosť s vami.
11:30 – 12:30
Amenca workshop: Hudba, tanec, spev, radosť s vami.
11:30 – 12:30

Skupina AMENCA si pre vás pripravila špeciálny workshop, ktorý veľmi netradičným spôsobom prepája svet tanca so svetom rómskej ľudovej hudby. Okrem zdravého pohybu sa tiež naučíte niekoľko rómskych piesní, ktoré si môžete s prítomnými muzikantmi zaspievať. Výsledkom potom budú nezabudnuteľné zážitky a radosť z poznávania temperamentnej kultúry.

Paula Dobiášová - Učitelia jogy - Manipúra čakra – praktický workshop
13:00 – 14:00
Paula Dobiášová - Učitelia jogy
Manipúra čakra – praktický workshop
13:00 – 14:00

Web www.uciteliajogy.sk
"Na joge ma očarila precízna práca s telom a kreatívny prístup k pohybu, ale aj rozvíjanie schopnosti koncentrácie. Mám úprimnú radosť, keď sa na mojich hodinách darí ľudom robiť pokrok a učiť sa niečo nové, keď môžeme spolu s ľahkosťou objavovať krásu ásan a radosť z pekného pohybu. Mojim cieľom je, aby bolo umenie jogy dostupné pre každého, aby každý mohol naplno využiť jej potenciál a prinášal ho ďalej svojmu okoliu."
Dnešná ásanová zostava bude zameraná na prácu s 3. centrom a praktické zoznámenie sa s kvalitami 3. čakry.

Amenca - energický koncert rómskej kapely
14:30 – 15:30
Amenca - energický koncert rómskej kapely
14:30 – 15:30

Kapela AMENCA patrí medzi stálice Českej hudobnej ethno scény. Hrá nielen rómske, ale aj české, slovenské, moravské ľudové piesne v netradičnom, veľmi energetickom podaní. Tešiť sa môžete ako na známe piesne ako sú O poštaris avel alebo Duj, duj, tak aj menej známe skladby z balkánskeho regiónu. Skupinu tvoria 3 zo 4 zakladajúcich členov kapely Gipsy.cz, ktorí sú okrem iného držiteľmi Českého Slávika v kategórii Objav roka a hudobné ceny Anjel v kategórii Objav roka. Ak chcete zažiť smršť nespútanej energie, AMENCA si nemôžete nechať ujsť.

Nati Lotus - AcroYoga
15:45 – 16:45
Nati Lotus - AcroYoga
15:45 – 16:45

Instagram& Facebook Web www.lotusjoga.sk YouTube Lotus Joga
Acro Yoga je prax, kde spojením sily a jemnosti odomknete svoj potenciál. Je pojítkom troch prastarých línií. Jogy, ktorá jej dáva múdrosť a duchovný základ. Akrobacie, cez ktorú nájdete v sebe silu, schopnosť riskovať a dosiahnuť zručnosti, o ktorých sme si mysleli, že sú nemožné. A napokon Healing Arts. Tie podporujú ozdravovanie, relaxáciu a odovzdanosť, láskyplné dotyky, ktoré učia ako dávať a prijímať. Na tejto lekcii sa oboznámite s technikami na ovládanie jednotlivých častí nášho tela tak, aby ste ho vedeli zjednotiť. Čo sa naučíte na zemi, vo vzduchu akoby ste našli. Zemské pozície prenesieme do vzdušných akrobatických kreácií. Cez hravosť objavíme radosť zo spojenia, prenesieme sa cez malé víťazstvá a naše slabé miesta k sile vlastnej osobnosti. K majstrovstvu zrozumiteľne komunikovať, pozitívne a citlivo počúvať. A to všetko hravou formou, ktorú prináša Nati, ktorá sa AcroYoge venuje od roku 2009. Jej učiteľom je Jason Nemer, spoluzakladateľ tejto praxe.

Nati Lotus - thajské masáže
16:50 – 18:00
Nati Lotus - thajské masáže
16:50 – 18:00

Facebook Web www.lotusjoga.sk YouTube Lotus Joga
Thai Yoga Massage je starodávna ozdravná technika, ktorá používa akupresúru ako prostriedok na uvoľnenie svalového, nervového, energetického, aj citového napätia. Akupresúru kombinuje s reflexológiou a fyzioterapiou s asistovaným jogovým strečingom. Masáž prebieha na podložke a v plnom pohodlnom oblečení, bez použitia olejov. Masér využíva svoju telesnú hmotnosť na uvoľnenie napätia tlakom a pracuje tak so Zen energetickými líniami. Nuad boran, teda thajská masáž, je takpovediac meditáciou v pohybe, kde masér intuitívne hľadá tie body a línie, ktoré vyžadujú pozornosť a uvoľnenie. Dávať, prijímať dotyk a zdieľať priestor je umenie spolužitia. Workshop thajskej masáže otvára priestor všetkým zvedavým, ktorí by radi odomkli svoj potenciál prirodzenosti a intuície dotyku.

Bhakti Marga - OM chanting
19:15 – 20:00
Bhakti Marga - OM chanting
19:15 – 20:00

OM Chanting je skupinové cvičenie, využívajúce transformačnú moc ómu na aktiváciu vlastného uzdravujúceho potenciálu účastníkov. Okrem osobného benefitu je to tiež služba ľudstvu. OM Chanting podporuje a vytvára priestor pre ľudí, aby sa mohli spojiť s Bohom, a prebúdzať svoju vlastnú božskosť.

RIEKA VÁH
RIEKA VÁH
Tatiana Telecká: Yoga na Paddle boarde
13:00 – 13:45
Tatiana Telecká: Yoga na Paddle boarde
13:00 – 13:45

Facebook
Tatiana je cvičiteľkou a inštruktorkou ashtanga jogy, ktorú prvýkrát skúsila v Yogashala v Trenčíne v roku 2018. Má rada výzvy, pohyb, leto. V lete je najlepšie spojiť slnečné dni a vodu. Na to je SUP Yoga ideálna. Naviac, okrem mnohých benefitov, otestuje Vašu rovnováhu.

Vzhľadom k obmedzenému počtu paddle boardov je nutné si na lekciu zarezervovať miesto na e-mailovú adresu majdapekna@zpramena.sk.

Cena za prenájom paddle boardu nie je zahrnutá vo vstupenke na festival, hradí sa osobitne - 5,00 € za hodinu. Ak ste majiteľom paddle boardu, kľudne si ho prineste a za lekciu neplatíte.

NEDEĽA 27.8.2023

8:00
8:30
9:00
9:30
10:00
10:30
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
13:30
14:00
14:30
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
17:30
18:00
18:30
19:00
19:30
20:00
PÓDIUM
PÓDIUM
Beáta Liptáková - prednáška s koherentným dýchaním
10:00 – 10:40
Beáta Liptáková - prednáška s koherentným dýchaním
10:00 – 10:40

Facebook Web www.newyou.sk
Beáta Liptáková: New You
Praktická prednáška s koherentným dýchaním, upokojenim, uvoľnením a naladenie sa na kmitočet frekvencie Zeme. Vedecké fakty, aký steroid sa pri tomto dýchaní uvoľňuje a ako čarovne prispieva našemu telu, mysli a vitalite.
Prednáškou na tému "dych života" ťa bude sprevádzať Beáta Liptáková MBA, mama, milovníčka života a bádateľka o veciach medzi nebom a zemou, jungiánka wellbeing psychologička, držiteľka certifikátu The Science Of Well-Being z Yale Univerzity, lektorka energetického cvičenia Chi Kung, sprievodkyňa životnými zmenami, inšpirátorka a prednášateľka na témy spokojný život, sebaurčenie a naplnenie v práci.
Na Beinej prednáške získaš príležitosť koherentne dýchať a zažiť jedinečné prepojenie mozgu a srdca. Lektorka ťa povedie tak, aby si tento mechanizmus hravo praktizoval-a v pohodlí domova. Dozvieš sa ako zázračne tento tip dýchania pôsobí na Tvoje telo, myseľ aj dušu. Nenechaj si ujsť túto inšpiratívnu prednášku. Energia, ktorú Bea v sebe nesie, je prenosná a nákazlivá.

Jiří Alexa - prednáška „Dych a jeho tajomstvá“
11:30 – 12:00
Jiří Alexa - prednáška „Dych a jeho tajomstvá“
11:30 – 12:00

Web www.yogashala.sk
Život sa začína dychom. Je to základný a najprirodzenejší pohyb. Možno to nie je pohyb na prvý pohľad zjavný, nepredstavuje pohyb človeka v priestore. Pre nás je to skôr pohyb vnútorný, ktorý nás sprevádza od momentu narodenia, až po okamih našej smrti. Dýchanie patrí k základným životným funkciám. Ak je dych plný a hlboký, má to pozitívny vplyv na každú bunku v tele. Na tejto prednáške sa dozvieme o anatómii dychu, povieme si, ako nám dýchanie môže uľaviť od bolestí pohybového aparátu. Ukážeme si, ako vďaka dychu môžeme lepšie zvládať stres a vypäté situácie. Zoznámime sa aj so základnými technikami dýchania v joge, ktoré môžeme využiť v každodennom živote.

Tombola
14:55 – 15:10
Tombola
14:55 – 15:10

1. Čajovňa pod hradom - darčeková čajová kazeta
2. Čajovňa pod hradom - darčeková čajová kazeta
3. Vstupenka na YOGACAMP 2024
4. Vstupenka na YOGACAMP 2024
5. Dantik - darčekový balíček
6. Majdajoga - darčeková poukážka na 3 vstupy na jogu
7. Majdajoga - darčeková poukážka na 3 vstupy na jogu
8. Majdajoga - darčeková poukážka na 3 vstupy na jogu
9. Andrej Žuffa - taška, zošit, perá a usb
10. Flexity - ponožky na jogu
11. Flexity - popruhy na podložku na jogu
12. Flexity - popruhy na podložku na jogu
13. Adriano - poukážka na jedlo v hodnote 30 €
14. NajČistenie - tepovanie
15. Goa Čajovňa - darčekový balíček
16. Goa Čajovňa - darčekový balíček
17. Beáta Liptáková - poukážka v hodnote 70 € na 1 wellbeing terapiu v trvaní 1 hodiny
18. Juraj Lahučký - poukážka na terapiu v hodnote 25 €
19. Igaz - darčekový balíček
20. Igaz - darčekový balíček
21. Igaz - darčekový balíček
22. MilkTrade - nakladané syry
23. Herbárium - slnečný olej
24. Ivka Blažejová Ivka tvárová joga - olejček s bankou na bankovanie tváre
25. Ivka Blažejová Ivka tvárová joga - poukážka do Online clubu s Ivkou na tri mesiace
26. Mia Gago Forgáčová - 10 € voucher na nákup akéhokoľvek online kurzu
27. Mia Gago Forgáčová - 10 € voucher na nákup akéhokoľvek online kurzu
28. Mia Gago Forgáčová - 10 € voucher na nákup akéhokoľvek online kurzu
29. Bhaktik - darčekový predmet
30. Evka Kadlecová – 2 x vstup na lekcie
31. Peter Jánošík - súkromná hodina Animal Flow v Stupave alebo online
32. Ľubor Foltán - kniha Joga smiechu

Jiří, Evka, Terez, Martin: beseda (nielen) o učiteľských tréningoch - Pohľad z podložky učiteľa.
15:30 – 16:15
Jiří, Evka, Terez, Martin: beseda (nielen) o učiteľských tréningoch - Pohľad z podložky učiteľa.
15:30 – 16:15

Web www.yogashala.sk
Pútavá beseda s učiteľmi jogy o čom inom ako o joge. O ich ceste od vlastnej praxi na podložke, jogovej filozofii, výbere učiteľov. Ale i pobytoch v ašramoch, u známych učiteľov, zaujímavých projektoch pre deti, až k realizácii založenia vlastného učiteľského programu.

HLAVNÝ STAN
HLAVNÝ STAN
Evka Kadlecová - Jemná joga
8:00 – 8:45
Evka Kadlecová - Jemná joga
8:00 – 8:45

Web www.yogashala.sk
Dlhodobo sa špecializuje najmä na výučbu Gravid jogy, Postnatalnej jogy a Jogy pre deti. Je zakladateľkou projektu Joga v škole, poriadajúceho kurzy pre deti, rodiny, ale aj pre budúcich učiteľov.
Jemná joga s Evkou je presne to, čo si nesie v názve. Ohľaduplná a jemná, predovšetkým hatha jogová prax, vedená v pomalšom tempe, so zameraním na menej intenzívne pozície a dlhšiu dobu venovanú meditácii, precvičovaniu dychových techník a relaxácii.

Peter Jánošík - animal flow by Janošik
9:00 – 10:00
Peter Jánošík - animal flow by Janošik
9:00 – 10:00

Instagram Facebook
YouTube Animal Flow by Jánošík
YouTube ANIMAL FLOW L1 series of classes. Final flow
Je to výlučne tréning s vlastnou váhou. Kladie dôraz na funkčný pohyb zameraný na anatomické subsystémy. Je navrhnutý tak, aby sa integroval do radu fitness programov. Špecifické cvičenia sú samy osebe vysoko účinné na zvýšenie pohyblivosti, flexibility, stability, sily, vytrvalosti a schopnosti nervosvalového vývoja. Štvornásobná poloha s oboma rukami a oboma nohami na zemi je základnou polohou. Existuje stále viac dôkazov, ktoré podporujú účinnosť pohybu okolo tejto polohy. Naučiť sa plaziť hrá dôležitú úlohu v našich ranných fázach neurového vývoja. Dieťa zažíva proces pohybu prostredníctvom plazov aj cicavcov, plazivé fázy. Tieto fázy sú veľmi dôležité pre vývoj nervov, koordináciu a súčasne budovanie svalových synergií, ktoré budujú základ pre dvojnohú chôdzu. Výhody štvornásobného pohybu nie sú vyhradené iba pre mladých.
Program Animal Flow® určite evokuje pocit zábavy a kreativity, ale jeho srdce stále stojí pevne vo vede. Pri cvičení vychádza z viacerých osvedčených konceptov vedy a kineziológie, aby sformuloval jej celkový prístup ku kondícii a pohybu.
Ako by povedal zakladateľ Mike Fitch: je to proste movement for Every Body.

Čo prezradil Peter o sebe:
Volám sa Peter a Animal Flow som sa začal učiť preto, lebo verím, že je to veľmi hravý a funkčný pohyb. Mám tiež za sebou viac ako 11 - ročnú prax v Asthange joge, absolvoval som 200 - hodinový inštruktorský kurz v Indii a momentálne si dokončujem už druhý teacher training kurz na Asthangu jogu pod vedením úžasného učiteľa Borisa Georgieva a jeho ženy Renee vo Viedni. Tiež som absolvoval kurz na jogu pre deti pod vedením Joe Manuel v Londýne.
Animal Flow som objavil “náhodou” :) a pri hľadaní inštruktora som zistil, že Animal Flow zatiaľ nemal zastúpenie na Slovensku. Až do dnešného dňa sa na hodinu AF nedostanete, pokiaľ ma neprídete navštíviť do Stupavy (alebo na Yogacamp). Komunita a populárnosť cvičenia na svete stále a veľmi rýchlo rastie. Ja by som rád vytvoril priestor, aby si ľudia u nás našli cestu k tomuto cvičeniu.

Jiří Alexa - workshop: Bodré bedrá
10:15 – 11:00
Jiří Alexa - workshop: Bodré bedrá
10:15 – 11:00

Web www.yogashala.sk
Pozície na otváranie bedrových kĺbov sú dôležité pre každú vyváženú jogovú prax. Nadmerné napätie v bedrách môže viesť k problémom ako sú bolesti dolnej časti chrbta, nesprávne zarovnaná chrbtica a znížená pohyblivosť celého tela. Jogové pozície pracujúce s bedrovými kĺbmi zlepšujú krvný obeh, flexibilitu a rozsah pohybu v bokoch, nohách aj chrbtici. Sú tiež prospešné pre zlepšenie držania tela a posilnenie rovnováhy. Pomáhajú k zníženiu stresu a podpore duševného zdravia a celkovej pohody. Zlepšením flexibility v bedrách sa znižuje riziko zranenia, najmä v dolnej časti chrbta a kolenách. Sú vynikajúcim doplnkom k iným formám cvičenia, ako je beh, jazda na bicykli, či tanec. Na tejto lekcii si prejdeme rôznymi pozíciami, ktoré otvárajú bedrové kĺby v rôznych úrovniach náročnosti. Budeme naťahovať, ale aj posilňovať, stresovať a zároveň uvoľňovať svaly v okolí bedrových kĺbov. Môžete očakávať prácu so svalmi dolných končatín, stredu tela i chrbta.

Ľubor Foltán - Joga smiechu
11:10 – 12:00
Ľubor Foltán - Joga smiechu
11:10 – 12:00

Facebook Web www.jogasmiechu.sk
Ľubor Foltán ukončil v roku 1998 štúdium psychológie a etiky na Univerzite Konštantína filozofa v Nitre.
V januári 2012 absolvoval v Prahe výcvik pre inštruktorov Jogy smiechu a odvtedy sa aktívne venuje jej propagácii na Slovensku. Viedol workshopy na rôznych vzdelávacích festivaloch (INNER WINNER, Radi s deťmi, Umenie byť ženou, Ochutnávka šťastia, Harmonia - festival zdravia, Kremnicke Gagy, TEDx Trenčín), pre firemných klientov z rôznych oblastí ako aj pre verejnosť. V roku 2014 bol na Kremnických Gagoch so svojimi Smiechohrami a Jogou smiechu nominovaný na cenu Objav roka. Vo svojej profesionálnej praxi sa venuje témam ako: pozitívna psychológia, zvládanie stresu a záťažových situácií. Posledné roky sa tiež venuje vzdelávaniu v rámci financií a finančnej gramotnosti. Smiech nepozná rozdiely v povolaní, pohlaví ani v kultúre. Spája, oslobodzuje a zbavuje strachu. A či sa budeme spolu smiať záleží na našom slobodnom rozhodnutí. Joga smiechu (hasya yoga) spočíva v tom, že každý z nás sa môže smiať bez dôvodu, bez vtipov, humoru, komédie, alebo iných vonkajších podmienok.

Smejeme sa na základe slobodného rozhodnutia, dobrovoľne a z vlastnej vôle.
Smiech vyvolávame prostredníctvom kombinácie cvičení založených na smiechu v skupine, očného kontaktu a detskej hravosti.
Práve skupinová dynamika vedie postupne k prirodzenému, spontánnemu a nákazlivému smiechu. Benefity dlhšie trvajúceho smiechu sa prejavia tak na fyzickej ako aj mentálnej úrovni. V skupine posilníme spontánnosť, sebavyjadrenie, empatiu, odbúrame stres a „vyčistíme hlavu“. Jogu smiechu inicioval indický lekár Dr. Madan Kataria v roku 1995, keď po štúdiu liečivých účinkoch humoru a smiechu, založil prvý Klub smiechu. Od tej doby vzniklo viac ako 10 tisíc klubov smiechu vo viac ako 65 krajinách sveta a joga smiechu je využívaná v mnohých oblastiach.

Gautami Saraz - meditácia s harfou a tibetskými miskami a mantrami
12:15 – 13:10
Gautami Saraz - meditácia s harfou a tibetskými miskami a mantrami
12:15 – 13:10

Instagram Facebook
Gautami vás povedie meditáciou s jemnými tónmi tibetských misiek, harfy a sanskritskými mantrami. Meditatívna hudba nás vie príjemne stíšiť a pomôže nám pocítiť našu hlbšiu podstatu, v ktorej môžeme pocítiť úplné naplnenie, vnútorné ticho a spontánnu bezpodmienečnú radosť.

Xamira Möhlmann - workshop "Rhythm & Connection in practice"
13:30 – 14:45
Xamira Möhlmann - workshop "Rhythm & Connection in practice"
13:30 – 14:45

Instagram Facebook
Xamira sa s jogou zoznámila v roku 2011, počas svojho dlhodobého pobytu v Mumbai,v Indii. Po viac ako dekáde jogovej praxe (Ashtanga, Hatha), kedy sa táto prax stala jej rituálom a dennou rutinou, začala asistovať renomovaným učiteľom jogy, aby prehĺbila svoje znalosti v učení štýlom mysore. V roku 2020 rozbehla vlastný jogový program @ashtangayogacolares s cieľom zdieľať svoje poznatky a skúsenosti z jogy. Jej vlastný prístup k praxi je charakteristický dôrazom na každodennú pravidelnosť, až ritualizáciu a to sa odzrkadľuje aj v jej spôsobe učenia. Na svojich lekciách sa snaží rozvíjať sústredenosť a správne dýchanie, ale aj rozvíjať radosť s udržiavania dennej praxe. Vyštudovala filozofiu so špecializáciou na západnú esoteriku. V poslednej dobe sa venuje štúdiu herbalizmu pod vedením Olivie Fite a objavuje aj iné druhy jogy, akými sú Iyengar a Restoratívna joga. Jej filozofiou je žiť jogu v tomto svete a aplikovať toto staroveké učenie do moderného života spôsobom rituálov a prepojenia. Keď Xamira práve neučí, s obľubou sa stará o kone, ide surfovať alebo loziť po horách. So svojim partnerom, dvoma psami a mačkou momentálne žije v Sintre, Portugalsko, kde ju pravdepodobne zastihnete na pláži plávať, čítať, alebo odpočívať.
Workshop "Rhythm & Connection in practice" :
Tento tematický workshop o pohybe, dychu a prepojeniu. Spoločne s Xamirou sa pokúsite objaviť rytmus pohybov cez dych počas cvičenia základných pozícií Ashtanga jogy, tak aby ste naplno precítili prepojenie nielen celého vášho tela. Ponoríte sa do Patanjaliho filozofie, perspektívy, z ktorej videl asanovú prax a účel jogy. Pokúsite sa rozoznať, čo to pre vás znamená a ako tieto aspekty môžete integrovať do vašej osobnej jogovej praxe. Tento workshop je určený pre všetkých s otvorenou mysľou a prirodzenou zvedavosťou skúsiť posunúť svoju prax na inú úroveň. Môžete očakávať praktické vhľady, ako aj filozofické otázky, ktoré pozdvihnú a rovnako uzemnia vašu prax jogy.

Ramivana - Cesta zvukom
15:15 – 16:15
Ramivana - Cesta zvukom
15:15 – 16:15

Web www.sk.ramivana.com
Cesta zvukom je putovanie cez zvukové vibrácie. Používajú sa zvuky alikvótneho spievania, Khoomei mongolských hrdelných spevov a harmonické hudobné nástroje z celého sveta, ako napríklad didgeridoo,indiánske flauty, drumble, tibetské spievajúce misky a symfonické gongy. Tieto nádherné vibrácie putujú okolo a cez vaše telo, čo vám dovolí uvoľniť sa a ísť hlboko na vašu osobnú cestu. Keď sa 'vrátite späť' z meditačného stavu, cítite sa veľmi pokojne a uvoľnene.
Môžete sedieť a vnímať cestu zvukom ako koncert, alebo si ľahnúť a zavrieť oči, ako to uprednostňuje väčšina ľudí. Preto odporúčame, aby ste si so sebou priniesli karimatku, deku a vankúšik pre vaše pohodlie.

Terez Grešková - Joga ako pohybová dychová meditácia
16:30 – 18:30
Terez Grešková - Joga ako pohybová dychová meditácia
16:30 – 18:30

Instagram Facebook
Joga ako pohybová meditácia, je moderné cvičenie vychádzajúce z indickej tradície a jogovej filozofie patanjaliho joga sutier. Pri cvičení je každý pohyb sprevádzaný dychom, čo vytvára plynutie rovnako statickými pozíciami ako aj dynamickými prechodmi. Cvičenie je zakončené hlbokou relaxáciou (joga nidra) v sprievode hudobných nástrojov.
Terez používa jogu ako pohybovú dychovú meditáciu. Pohybom a statickými pozíciami ľudského tela objavuje pokoj a vyrovnanosť mysle, sprevádzanú koncentráciou na dych. Pri svojom učení dbá hlavne na techniku a osobitné prispôsobenie sa každému pomocou rôznych úrovní náročnosti.
Joge sa venuje vyše 10 rokov a jej učitelia pochádzajú z Viedne, Londýna a Indie, s ktorými sa vzdeláva dodnes, pričom každý z nich na nej zanecháva určitú stopu vzdelania, čo v konečnom dôsledku vytvára zaujímavý mix.
Terez ukončí svoju lekciu Joga Nidrou v sprievode hry na handpan

VEDĽAJŠÍ STAN
VEDĽAJŠÍ STAN
RIEKA VÁH
RIEKA VÁH
Tatiana Telecká: Yoga na Paddle boarde
13:00 – 13:45
Tatiana Telecká: Yoga na Paddle boarde
13:00 – 13:45

Facebook
Tatiana je cvičiteľkou a inštruktorkou ashtanga jogy, ktorú prvýkrát skúsila v Yogashala v Trenčíne v roku 2018. Má rada výzvy, pohyb, leto. V lete je najlepšie spojiť slnečné dni a vodu. Na to je SUP Yoga ideálna. Naviac, okrem mnohých benefitov, otestuje Vašu rovnováhu.

Vzhľadom k obmedzenému počtu paddle boardov je nutné si na lekciu zarezervovať miesto na e-mailovú adresu majdapekna@zpramena.sk.

Cena za prenájom paddle boardu nie je zahrnutá vo vstupenke na festival, hradí sa osobitne - 5,00 € za hodinu. Ak ste majiteľom paddle boardu, kľudne si ho prineste a za lekciu neplatíte.