majdapekna@zpramena.skk +421 908 455 859

Festival jogy nielen o joge
YOGACAMP
24.8. - 25.8.2024

Vstupenky

ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ

Aktuálne zmeny programu

SOBOTA 24.8.2024

8:00
8:30
9:00
9:30
10:00
10:30
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
13:30
14:00
14:30
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
17:30
18:00
18:30
19:00
19:30
20:00
KULTÚRNY DOM
KULTÚRNY DOM
Otvorenie festivalu
8:00 – 8:05
Otvorenie festivalu
8:00 – 8:05
Evka Kadlecová a Matej Končír - jemná joga s cellom
8:05 – 8:45
Evka Kadlecová a Matej Končír - jemná joga s cellom
8:05 – 8:45
Michal Rauer - hatha joga srdcom
8:50 – 10:20
Michal Rauer - hatha joga srdcom
8:50 – 10:20

Facebook Instagram Web www.michalrauer.cz
Lekcia HATHA JOGA SRDCOM nás povedie k cvičeniu jogy s dôrazom na srdce - sídlu emócií a lásky. Navedie nás pristupovať k cvičeniu s vedomím a súcitom k sebe samému, i k svojmu okoliu. Počúvajte svoje srdce a vnímajte svoje telo. Prepojením troch prvkov - pránájámy, asán a relaxácie - prežijete harmonické cvičenie, ktoré vám pomôže zabudnúť na okolitý svet a budete sa sústrediť iba na seba. Počas záverečnej relaxácie s bubnom príjemne uvoľníme telo a myseľ, čo nám pomôže naladiť sa pozitívne.

Michal o svojom stretnutí s jogou hovorí: "S jogou som sa prvýkrát zoznámil ako 33 ročný a postupne som začal prepadať jej kúzlu. Veľmi skoro potom, čo som začal cvičiť jogu, som na sebe samom začal pociťovať veľké zmeny a zároveň som cítil túžbu zdieľať silu jogy a jej pozitívne účinky na fyzické telo, psychiku, zdravie a celkový pohľad na svet. Joga nie je iba o cvičení a správnom dýchaní, ale je to určitá životná cesta, po ktorej môžem ísť celý život a vždy tam nájdem niečo nové".

Martina Cifra Krížiková - Návrat k základom (aj pre pokročilých): rozhýbanie chrbtice
10:25 – 11:30
Martina Cifra Krížiková - Návrat k základom (aj pre pokročilých): rozhýbanie chrbtice
10:25 – 11:30

Facebook Instagram Web www.shala.sk

O svojej ceste jogy:
Jóge sa venujem od roku 2009, začala som na hodinách aštanga jógy na Slovensku, ale krátko na to som sa odsťahovala do Belgicka, odkiaľ sa dalo ľahšie cestovať a vzdelávať od tých najlepších učiteľov na svete. Každý rok svojich učiteľov pravidelne navštevujem a prehlbujem svoje znalosti. Okrem toho som držiteľkou medzinárodnej jógovej certifikácie od Yoga Alliance v rozsahu 700 hodín, inštruktorského osvedčenia jógovej terapie od Európskej jógovej akadémie (EYA), mám dokončené 3 ročné štúdium funkčnej anatómie a fyziológie, biomechaniky a jógovej terapie na známej jógovej škole Yoga Synergy v Austrálii a teraz študujem 3 roky u Jirka Čumpelíka Jógovú terapiu v Prahe na FTVŠ. Moja prax okrem ásán zahŕňa pránájámu a recitáciu Véd, ktorú sa učím v tradícii Krišna Jadžurvéda od Shantaly Sriramaiah, zakladateľkou Veda Studies. Po návrate z Belgicka som v Bratislave popri materskej otvorila malé jógové štúdio zamerané na individuálnu výuku jógy a spriatelených disciplín (viac na www.shala.sk). Pri učení sa zameriavam na bezpečné a efektívne prevedie asán, dýchacích cvičení a meditácie, pričom mojou špecializáciou je dotyk. Vediem ľudí k vlastnej praxi, aby si mohli hocikedy cvičiť a ma vôbec nepotrebovali. Chcem, aby sa joga stala pevnou súčasťou ich života, pretože len vtedy sa môže naplno prejaviť jej pozitívny účinok.

Lekcia s názvom:
Návrat k základom (aj pre pokročilých): rozhýbanie chrbtice
Chcete si cvičením jogových pozícií budovať silu bez tvorby zbytočného napätia? Alebo získať väčšiu flexibilitu bez pociťovania nepríjemného streču? Jednoducho cvičiť efektívne, budovať silu a zároveň ohybnosť a pritom prekrviť poriadne všetky tkanivá a orgány? Na lekcii si ukážeme základné princípy účinného pohybu chrbtice v ásanách a to predklon, záklon, úklon a rotáciu a ich jednotlivé prevedenia s ohľadom na prípadné obmedzenia/zranenia a pod. Vysvetlíme si, čo máme v tele cítiť, aby bol pohyb účinný a prospešný. Cieľom lekcie je vedieť pre seba správne odcvičiť nielen akúkoľvek lekciu jogy, ale tieto princípy využiť aj pri iných cvičeniach, ba dokonca pri športoch a v bežnom živote.

Nati Lotus a Miri - acroyoga + thajské masáže
11:35 – 13:55
Nati Lotus a Miri - acroyoga + thajské masáže
11:35 – 13:55
Rehan Fyzio - interaktívny workshop na tému Pravda o diastáze
14:00 – 15:00
Rehan Fyzio - interaktívny workshop na tému Pravda o diastáze
14:00 – 15:00

Facebook Facebook Web www.rehanfyzio.sk
Interaktívny workshop na tému Pravda o diastáze bude interaktívny. Dozvieme sa, ako diastázu rozpoznať a zároveň nám fyzioterapeutky z rekondično - relaxačného centra Rehan v Novej Dubnici poskytnú praktické rady a cviky nápomocné k zlepšeniu zdravia.

Laci Varga - ws na tému Ashtanga joga a zranenia
15:15 – 16:55
Laci Varga - ws na tému Ashtanga joga a zranenia
15:15 – 16:55

Instagram Web www.fyzyo.com
Laci o svojom stretnutí s jogou hovorí: "Môj príbeh začal pred 10 rokmi, keď som objavil Ashtangu jogu a jej terapeutický potenciál. Skúsenosti a zranenia ma viedli k štúdiu fyzioterapie a výskumu využitia jogy ako liečebného nástroja. Táto cesta ma priviedla do Krishnamacharya Yoga Mandiram, kde som hlbšie spoznal jogovú terapiu.​ V roku 2018 vznikol koncept FYZ:YO, kde spájam starobylú múdrosť jogy, jogové praktiky a fyzioterapeutické poznatky a techniky. Verím v spojenie tela a mysle - vnútorný stav sa odráža navonok a opačne. Po päťročnej ceste sa neustále vzdelávanie, tvrdá práca a skúsenosti premenili v útulný priestor, kde zdieľam svoje vedomosti, aby som vám pomohol objaviť harmóniu medzi telom a mysľou".

S Lacim sa na festivale stretneme na workshope "Ashtanga joga a zranenia".

Peter Kováč - Alchýmia zvuku - diskusia
17:00 – 18:00
Peter Kováč - Alchýmia zvuku - diskusia
17:00 – 18:00
PÓDIUM
PÓDIUM
Vlado Kulíšek - Meditácia v každodennom živote
9:00 – 9:45
Vlado Kulíšek - Meditácia v každodennom živote
9:00 – 9:45

Facebook Web www.thff.eu
Ako sa naučiť meditovať v súčasnom hektickom živote, ktorý prináša naša civilizácia? Úvodom do kurzu meditácie vás prevedie Vlado Kulíšek, ktorý je takmer 25 rokov žiakom duchovného majtra Sri Chinmoya.

Miriama Tureková - krija na odolnosť voči chorobám
10:00 – 11:00
Miriama Tureková - krija na odolnosť voči chorobám
10:00 – 11:00

Facebook Instagram

Kundalini joga je účinný nástroj ako udržiavať svoje telo, myseľ i dušu v rovnováhe. Vyznačuje sa presne určenými zostavami - krijami, ktorých zámer je nastavený. Na nás je "len ich praktikovať". Následná meditácia nás krásne doťukne tam, kde sme si to zostavou nasmerovali. Áno, kundalini joga je vhodná ako terapia.
Na Yogacampe 2024 sa môžete tešiť na zostavu, ktorou nastavíme správne fungovanie trávenia a vyprázdňovania, a tým si dodáme fyzickú silu a podporíme odolnosť voči chorobám. Meditácia s kundalini Gayatri mantrou je vhodná pre všetkých, aj tých, čo si myslia, že nedokážu meditovať. Dodáva mentálnu silu ísť správnym smerom a odstraňuje prekážky v ceste. Krija nabije spodné čakry, meditácia vrchné a srdečný úsmev krášli tvár.

Evka Kadlecová - human mandala
11:15 – 11:30
Evka Kadlecová - human mandala
11:15 – 11:30
Andrej Žuffa - prednáška na tému: Práca so snami a snovými symbolmi
11:45 – 12:30
Andrej Žuffa - prednáška na tému: Práca so snami a snovými symbolmi
11:45 – 12:30

Web www.andrej-zuffa.webnode.sk
Andrej Žuffa je zenový mních, ktorý vedie zenové meditačné centrum v Trenčíne. Je zakladateľom a vedúcim Trenčianskeho klubu tanga argentína. Má vyštudovanú tradičnú čínsku medicínu a študuje na škole Sofiológie Emila Páleša. Nadobudnuté znalosti využíva pri prednáškach, kurzoch ako aj pri osobnej práci s klientom formou koučingu, konzultáciách a výkladoch snov.

S Andrejom sa na festivale stretneme dvakrát. Najskôr na prednáške na tému: Práca so snami a snovými symbolmi. Prednáška je zameraná na získanie zručností v problematike výkladu snov a životných situácií na základe snových symbolov v jungiánskej terminológii. Prejdeme si všeobecný pohľad na sny a životné situácie, povieme si čo znamená symbol a archetyp, snové roviny, ako so snami a svojimi životnými situáciami pracovať, na čo si dávať pozor, čo a ako študovať, čo sú sny a životné situácie zo spirituálneho hľadiska a čo od ich výkladov očakávať, typy snov (nočné mory, spomienky, priania, opakujúce sa situácie, náročné situácie, atď…), význam opakovania snov, lucidné snívanie, sny v rôznom veku, zmeny v snoch na duchovnej ceste, sny mužov a žien, snové symboly snov a mimo snov (reálny život, príbehy, rozprávky, atď.), kedy je vhodné vykladať sny a kedy nie, akým interpretáciám snov sa vyhýbať, prehľad hlavných archetypov a ako chápať čísla v snoch.

Andrej Žuffa - Úvod do sedu Buddhu - meditácia bez predmetu
12:40 – 13:25
Andrej Žuffa - Úvod do sedu Buddhu - meditácia bez predmetu
12:40 – 13:25

Web www.sedbuddhu.sk
Andrej Žuffa je zenový mních Ju Hô, línie Sótó, majstra Sandó Kaisena, ktorý vedie zenové meditačné centrum v Trenčíne. Je zakladateľom a vedúcim Trenčianskeho klubu tanga argentína. Má vyštudovanú tradičnú čínsku medicínu a študuje na škole Sofiológie Emila Páleša. Nadobudnuté znalosti využíva pri prednáškach, kurzoch ako aj pri osobnej práci s klientom formou koučingu, konzultáciách a výkladoch snov.

Druhé stretnutie s Andrejom je meditačné. Najskôr teoreticky, potom sa i v praxi, ponoríme do meditácie bez predmetu, do Sedu Buddhu - zazenu. Zen je niečo, čo sa nedá naučiť z kníh. Podstatou zenu je sed Buddhu, teda meditácia bez predmetu. V zene niet o čom meditovať. Sedíme v tichu, tvárou k stene, pozornosť je obrátená do vnútra. Nehľadáme osvietenie, pretože sed Buddhu samotný je osvietením. Je to skúsenosť za subjektívnymi a objektívnymi svetmi, za rozlišujúcim myslením. V sede Buddhu niet rozdielu medzi mužom a ženou, medzi múdrym a hlúpym, medzi bohatým a chudobným. Môžu ho robiť veriaci aj neveriaci, vegetariáni aj tí, čo jedia mäso, slobodní aj ženatí. Zen je slobodný.

"V Japonsku sa niekedy zazen nazýva sanzen, čo znamená zazen v mieri. Nie preto, že ste pokojne usadení, ale preto, že ste posadení v tom, čo už nie je Dharma alebo skalená/nečistá pamäť. Nech už je to v zazene alebo v každodennom živote, ste v sebe usadení pokojne, pretože sa už nebojíte žiadneho hriechu. Nehľadáte Prebudenie. Nesnažíte sa utiecť ilúziám. Preto je to SANZEN..."
Sando Kaisen

Beáta Liptáková - prednáška
14:00 – 14:45
Beáta Liptáková - prednáška
14:00 – 14:45
Univerzita vedomého života - Joli Litvaj - prednáška
15:00 – 16:30
Univerzita vedomého života - Joli Litvaj - prednáška
15:00 – 16:30
Martin a Marek Geišbergovci - poetický koncert
17:30 – 19:00
Martin a Marek Geišbergovci - poetický koncert
17:30 – 19:00

Facebook Facebook Facebook Poetický koncert bratov Geišbergovcov je hudobná meditácia zložená z poetických textov i tónov. Nielenže nás ich piesne hlboko zasiahnu do duše, určite nám rozohrajú emócie. A možno i zdvihnú z jogamatiek. Martin Geišberg je publiku dlhoročne známy ako pesničkár a interprét svojich piesní. Marek Geišberg je predovšetkým herec a divadelník. Pripravte sa na zmes výrazných, ba až katarzných emócií.

NEDEĽA 25.8.2024

8:00
8:30
9:00
9:30
10:00
10:30
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
13:30
14:00
14:30
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
17:30
18:00
18:30
19:00
19:30
20:00
KULTÚRNY DOM
KULTÚRNY DOM
Boris List Záhumenský - pranajama workshop
8:00 – 9:00
Boris List Záhumenský - pranajama workshop
8:00 – 9:00

Boris List o sebe:

Yoga je každodennou súčasťou môjho života od roku 2010. Začal som s intuitívnym cvičením rôznych ásán, dychových a koncentračných cvičení a čoskoro som sa stretol s astanga vinyasa yogou, do ktorej som sa ponoril intenzívne a naplno na niekoľko rokov. Odišiel som do Indie, stretol som učiteľov, s ktorými som praktikoval a asistoval im a postupne rozvíjal svoje skúsenosti a poznanie. Najviac ma inšpiroval a ovplyvnil Vinaya Kumar z Mysore, s ktorým som cvičil 4 sezóny. V tom období som sa stretol aj s učiteľom Mathew Sweeney z Austrálie, s ktorým som cvičil a asistoval niekoľko mesiacov na Bali. Naučil som sa od neho nové sekvencie známe ako Vinyasa Krama a obohatil tak svoju prax. Popritom som rozvíjal skúsenosti s pranayamou a meditáciou, ktoré sú spolu s pozíciami súčasťou mojej dennej praxe. Yogové techniky používam na prepojenie tela, duše a mysle, seba liečenie a udržiavanie svojho telesného aj duševného zdravia. Okrem yogy sa denne venujem aj hraniu na rôzne hudobné vibroakustické nástroje, ktoré využívam aj pri meditáciách a relaxácii pri zvukových cestách alebo počas cvičení.

Na Yogacampe budem viesť workshop pranayamy, zameraný na základy dychových cvičení, ktoré pomáhajú vytvoriť spojenie s telom, stabilitu pozornosti, koncentrácie a zvyšujú dychovú kapacitu, čím môžeme pozitívne vplývať na kvalitu nášho života.

Vo svojom hudobnom vystúpení zahrám zopár vlastných piesní a mantier.

Terez Grešková - Joga ako pohybová dychová meditácia - lekcia
9:05 – 10:20
Terez Grešková - Joga ako pohybová dychová meditácia - lekcia
9:05 – 10:20

Instagram Facebook
Terezka používa jogu ako pohybovú dychovú meditáciu. Dynamickým pohybom a statickými pozíciami ľudského tela sprevádzanými koncentráciou na dych objavuje stálosť a vyrovnanosť mysle. Pri svojom učení dbá hlavne na techniku, posvätnú geometriu a integráciu chrbtice, pomocou ktorej každý nachádza osobitné prispôsobenie v svojej jedinečnosti a úrovne náročnosti. Joge sa venuje vyše 15 rokov a jej učitelia pochádzajú z Viedne, Londýna a Indie, s ktorými sa vzdeláva do dnes. Jogu učí ako autentickú metódu napojenú na históriu, no v modernom kontexte súčasnej doby.

Matej Jurenka - rozvaha pohybu
10:30 – 11:30
Matej Jurenka - rozvaha pohybu
10:30 – 11:30

Instagram www.rozvahapohybu.sk Rozvaha pohybu je domáca pohybová metóda, založená na múdrosti tradície jogy, dychu, meditácie, bojových umení a prírodného duchovna. Spolu sa ponoríme do jej tajov a zacvičíme si pohyby, ktoré v nás obnovia silu, pružnosť, pôvab a ladnosť.

Matej Jurenka je slovenský jogín, sprievodca duše, liečiteľ, zakladateľ Rozvahy pohybu a šíriteľ prírodného duchovna. Venuje sa tiež hudobnej terapii, meditácii, otužovaniu, skúmaniu ľudskej podstaty i skúmaniu vedomia. Od roku 2014 žije Matej v lesoch na strednom Slovensku, kde rozvíja a spravuje centrum Prameň Života. Workshop je vhodný ako pre začiatočníkov, tak aj pre pokročilých. Každý dostane svoje vlastné cviky podľa vlastnej úrovne.

Jiří Alexa - ashtanga joga - vedená hodina prvej série
11:35 – 13:10
Jiří Alexa - ashtanga joga - vedená hodina prvej série
11:35 – 13:10

Instagram Web www.yogashala.sk
Metóda Ashtanga jogy je systém jogových pozícií (ásan), ktoré sa cvičia v určitom poradí. Okrem ásan tiež zahŕňa voľné hlboké dýchanie so zvukom (ujjayi), energetické zámky (bandhy) a stabilné fixovanie pohľadu (dristhi).

Jiří Alexa je skvelý učiteľ jogy pôsobiaci v Trenčíne. Z jeho školy jogy už vzišlo viacero kvalifikovaných lektorov jogy. Joge sa intenzívne venuje od roku 2006. Absolvoval ročný učiteľský tréning s Carol Murphy (tiež s Davidom Maushamom, Matthew Sweeney a Kenom The Rolfer) v Galway v Írsku. Odvtedy jogu aj vyučuje ako certifikovaný učiteľ jogy - RYT (Registered yoga teacher - Yoga Alliance) a Senior Yoga Teacher (Yoga Alliance Professionals). Od roku 2022 vedie Učiteľský tréning akreditovaný organizáciou Yoga Alliance Professionals. Od samého začiatku svojej jogovej cesty sa venuje Ashtanga joge, ktorú praktikoval pod vedením viacerých učiteľov, no predovšetkým Kino McGregor, Luka Jordana a Sonji Radvila. Okrem jogy je Jiřího vášňou aj akupunktúra, ktorú študoval na College of Integrative Acupuncture v Írsku a na Beijing University of Chinese Medicinne v Číne. Taktiež je plne kvalifikovaným fyzioterapeutom. Okrem jogy sa už niekoľko rokov venuje aj tradičnej čínskej medicíne a akupunktúre, ktorú študoval v Írsku a v Číne.

Zuna Vesan - Zdravie z pohľadu taa a čchi-kungu - prednáška a praktické cvičenie
13:15 – 14:45
Zuna Vesan - Zdravie z pohľadu taa a čchi-kungu - prednáška a praktické cvičenie
13:15 – 14:45

Facebook Instagram Web www.shiatsu-terapie.sk
Zuna vyštudovala tanec na VŠMU v Bratislave, shiatsu v škole Shiatsu Ki a akupunktúru na Univerzite Guang Ming Beijing v Prahe. Pôsobí ako tanečnica, tanečná pedagogička a choreografka, s telom však pracuje aj na inej úrovni. Aktívne pôsobí ako shiatsu terapeutka, lektorka shiatsu, čchi-kungu a nej-kungu.
Vo svojej shiatsu praxi sa okrem tanečníkov a športovcov, s ktorými denne prichádza do kontaktu, venuje aj „bežným“ ľuďom, ktorí prichádzajú s bolestivými chrbticami, kĺbmi, tráviacimi či ženskými problémami, alebo ktorých trápi únava, stres, tráviace problémy, neplodnosť a podobne. Shiatsu od nej vyhľadávajú aj budúce, či čerstvé mamičky, ľudia v rekonvalescencii po namáhavých liečbach alebo ľudia, ktorí chcú kvalitne zrelaxovať. Podľa potreby prepája shiatsu s moxovaním, baňkovaním, či reflexnou masážou chodidla, alebo s používaním esenciálnych olejov či zvukových ladičiek. V poslednej dobe sa venuje aj medicínskemu čchi-kungu, ktorého silné účinky aktivuje do liečby aj počas shiatsu. Jej ošetrenia sú sprevádzané aj radami ohľadne stravovania.
Pedagogickej činnosti sa venuje už vyše 30 rokov. Pôsobí ako pedagogička tanca, anatómie a shiatsu v rakúskej tanečnej škole SEAD v rakúskom Salzburgu, v Northern School of Contemporary Dance v britskom Leeds, na škole Bewegungs Art v nemeckom Freiburgu, ale aj na workshopoch v Česku, Nemecku, Rakúsku, Poľsku, v Číne, Thajsku, vo Vietname a na Srí Lanke. Vo svojej pedagogickej práci sa sústreďuje na pochopenie teórie a jej prepojenie s praxou, o vzájomné prepájanie vedomostí s intuíciou. Jej kurzy majú rozmer celkového rozvoja osobnosti. Výučbu prirodzene obohacuje o aktívne fyzické cvičenia čchi-kung a o poznatky z oblasti stravovania (makrobiotika a stravovanie podľa piatich prvkov), ktoré so shiatsu súvisia v komplexnom merítku.
V oblasti tanca a zdravého pohybu sa posledné roky zameriava na prepájanie čchi-kungu s tancom a o vyučovanie medicíny prostredníctvom tanca a pohybu. Je autorkou medzinárodne rešpektovaných projektov Medicína v tanci a Dancing Qigong. Pre verejnosť vedie hodiny čchi-kungu a cyklus spoznávania tela cez pohyb pod názvom Bdelosť tela. Zuna sa venuje aj spisovateľskej činnosti. Píše články o shiatsu, čínskej medicíne a taoistickej filozofii do rôznych periodík. Pravidelne prispieva do časopisu Vitalita príspevkami zameranými na taoistickú filozofiu v kontexte s ľudským telom.
Je autorkou kníh: TAO cesta ku zdraviu, Meridiány dráhy života, Cvičenie ako liek a Múdrosť stromu.

Ramivana - cesta zvukom
16:00 – 17:00
Ramivana - cesta zvukom
16:00 – 17:00

Web www.sk.ramivana.com Facebook
patrí medzi skalných účastníkov festivalu. Rami Shaafi a jeho žena Ivanka Shaafi nás prevedú Zvukovou cestou, na ktorej sa stretneme s mnohými zaujímavými nástrojmi z celého sveta, hlboko sa ponoríme do vlastnej spirituality. Cesta zvukom je liečivé putovanie cez zvukové vibrácie. Tie preniknú z okolia až do vnútra nášho tela, uvoľnia ho a odprevadia nás na osobnú cestu. Po návrate z meditácie sa budeme cítiť pokojne a uvoľnene. Tradične sa po Ceste zvukom môžete s Ramim a Ivankou stretnúť v ich predajnom stánku, kde sa môžete s nástrojmi, ktoré budete na Ceste zvukom počuť, fyzicky stretnúť, vyskúšať si ich a po zakúpení si ich odniesť domov.

PÓDIUM
PÓDIUM
Libuša Schönová - Foundation Training
8:30 – 9:00
Libuša Schönová - Foundation Training
8:30 – 9:00

Foundation Training je jednoduché riešenie, ktoré vám dáva prostriedky na zmenu spôsobu pohybu a nápravu nerovnováhy spôsobenej našimi modernými návykmi.
Prostredníctvom série cvičení s vlastnou váhou, Foundation Training aktivuje váš zadný svalový reťazec, 'ukotví' boky, uvoľní chrbticu a naučí vás zbaviť sa záťaže tela z kĺbov a umiestniť ho tam, kam patrí; do vaších svalov.
Bez ohľadu na váš vek alebo úroveň fyzickej zdatnosti vás Foundation Training postaví na cestu k zdraviu.

Ivka Blažejová - tvárová joga
9:30 – 10:30
Ivka Blažejová - tvárová joga
9:30 – 10:30
Patrícia Hamříková-Sanafit-Kraniosakrálna terapia ako celostný prístup ku zdraviu
10:35 – 10:55
Patrícia Hamříková-Sanafit-Kraniosakrálna terapia ako celostný prístup ku zdraviu
10:35 – 10:55
Facebook 10:35 – 10:55
Mirka Migašová - vinyasa joga
11:00 – 11:45
Mirka Migašová - vinyasa joga
11:00 – 11:45
Instagram Facebook Web www.mirkamigasova.sk
sa venuje Vinyasa Joge a Hormonálnej Jógovej Terapii podľa Dinah Rodrigues. S jogou sa zoznámila na ďalekom východe a naplno sa jej začala venovať po návrate na Slovensko. Na jej lekciách dbá na správne a bezpečné prevedenie asán, pretože za najdôležitejšiu považuje práve techniku. Momentálne pôsobí v Jogovom štúdiu Jupiti v Trenčíne.
Boris List - mantry a piesne
11:55 – 12:40
Boris List - mantry a piesne
11:55 – 12:40

Boris List o sebe:

Yoga je každodennou súčasťou môjho života od roku 2010. Začal som s intuitívnym cvičením rôznych ásán, dychových a koncentračných cvičení a čoskoro som sa stretol s astanga vinyasa yogou, do ktorej som sa ponoril intenzívne a naplno na niekoľko rokov. Odišiel som do Indie, stretol som učiteľov, s ktorými som praktikoval a asistoval im a postupne rozvíjal svoje skúsenosti a poznanie. Najviac ma inšpiroval a ovplyvnil Vinaya Kumar z Mysore, s ktorým som cvičil 4 sezóny. V tom období som sa stretol aj s učiteľom Mathew Sweeney z Austrálie, s ktorým som cvičil a asistoval niekoľko mesiacov na Bali. Naučil som sa od neho nové sekvencie známe ako Vinyasa Krama a obohatil tak svoju prax. Popritom som rozvíjal skúsenosti s pranayamou a meditáciou, ktoré sú spolu s pozíciami súčasťou mojej dennej praxe. Yogové techniky používam na prepojenie tela, duše a mysle, seba liečenie a udržiavanie svojho telesného aj duševného zdravia. Okrem yogy sa denne venujem aj hraniu na rôzne hudobné vibroakustické nástroje, ktoré využívam aj pri meditáciách a relaxácii pri zvukových cestách alebo počas cvičení.

Na Yogacampe budem viesť workshop pranayamy, zameraný na základy dychových cvičení, ktoré pomáhajú vytvoriť spojenie s telom, stabilitu pozornosti, koncentrácie a zvyšujú dychovú kapacitu, čím môžeme pozitívne vplývať na kvalitu nášho života.

Vo svojom hudobnom vystúpení zahrám zopár vlastných piesní a mantier.

Terez a Matej - prednáška na tému: Joga ako nástroj sebapoznávania
12:55 – 13:55
Terez a Matej - prednáška na tému: Joga ako nástroj sebapoznávania
12:55 – 13:55

Čo je to joga a ako nám môže poslúžiť k skvalitneniu našich životov? Ako praktizovať tisícročia starú jogu autenticky v modernom svete? Ako používať techniky jogovej praxe v práci so zákutiami svojej mysle, a ako sa to odzrkadľuje v našom prejave a pôsobení? Ako nám môže byť cvičenie na podložke prospešné a integrované do denného života? Na tieto a aj iné otázky si zodpovieme v spoločnej diskusii.

Daniel Máčovský - prednáška na tému Ako si upratať život
14:15 – 15:45
Daniel Máčovský - prednáška na tému Ako si upratať život
14:15 – 15:45
TOMBOLA
17:05 – 17:20
TOMBOLA
17:05 – 17:20
Jana Máčovská - koncert pesničkárky
17:25 – 18:30
Jana Máčovská - koncert pesničkárky
17:25 – 18:30

Facebook Facebook
"Východ Slnka opäť hladí moje vlasy,
vánok mi šepká, že sa blížia lepšie časy v tom území,
kde život sa snúbi snáď s kúzlením.
Snov a túžob sa tu dobrovoľne zriekam,
kúsok po kúsku si celá povyzliekam čo už nenosím,
o milosť dávno už neprosím.
Možno stačí len vnímať, stačí len dýchať,
je čas, keď niet už sa čo pýtať,
mať len otvorenú náruč,
život ty ma nauč spokojne žiť z mála,
kľudne spávať len v mieri a pokore,
keď posledné jedlo mám na stole." - úryvok z textu piesne Pokora

Brilantné texty, podmanivá hudba, mocný melodický hlas a k tomu krásne žieňa s neustálym úsmevom na tvári. To je Janka Máčovská, famózna slovenská pesničkárka.

NEDEĽA 25.8.2024