majdapekna@zpramena.sk +421 908 455 859

Festival jogy nielen o joge
YOGACAMP
26.8. - 27.8.2023

VSTUPENKY

O zdraví, joge a radosti

    - takto znie podtext festivalu, ktorý vznikol veľmi spontánne v roku - v roku 2020. Jeho neoficiálnou ideou bola sloboda, voľnosť, súdržnosť, zdravie, rodina, priatelia, energia, zážitky, poznanie, láska. Všetky tieto atribúty sa spojili a vyčarovali nádherný deň. V tomto duchu vzniká v poradí 4. ročník Yogacampu.

Zdravie.
Podľa definície Svetovej zdravotníckej organizácie je "zdravie stav úplnej telesnej, duševnej a sociálnej pohody a nielen neprítomnosť choroby alebo postihnutia". Stručné, jasné, výstižné. Je to však stav, ktorý skutočne pretrváva celý život?

Radosť.
Existujú rôzne pomenovania radosti, ako príjemná emócia spojená s pocitom šťastia, pozitívna nálada. Cit, v ktorom sme zameraní na niečo vo svete, čo nás naplňuje. Vedie k optimistickému a nádejnému očakávaniu budúcnosti. Je to zrozumiteľné?

Joga.
Je to cvičenie, životný štýl, filozoficko-náboženský smer? Možno áno, možno nie.

    Čo majú spoločné tieto tri zdanlivo odlišné slová? Všetky tri vedú k spoločnému zámeru. Ktorý to je? Zdravie, radosť? Čím ho dosiahnuť? Praxou jogy? Všetko so všetkým súvisí. Sme tvory, ktoré chcú zdieľať nielen chvíle radosti a šťastia, zdaru, pohody, ale i tie, kedy sa občas vnútorne skrčený schúlime pod perinu a nechceme mať s reálnym svetom nič spoločné. V kútiku duše však túžime po barličke, ktorú nám ponúkne úprimná ľudská bytosť a my sa po nej vyšplháme opäť nahor, do sveta bez mráčikov, do priestoru plného pohody, nekonečnej lásky, vzájomnej úprimnosti s pocitom spolupatričnosti. Poďme si takýto svet na pár dní spoločne vytvoriť. Srdečne Vás doň pozývame a veľmi sa na stretnutie s Vami tešíme.

Na festivale uvidíte a zažijete

rôznorodé štýly jogy

workshopy nielen s jogovou tematikou

zaujímavý hudobný program

muziokoterapiu

tanec

prácu s telom

prednášky a besedy

qigong

pilates

kreatívnu zónu, v ktorej si vyrobíte vlastné umelecké dielo

tvorbu spoločnej mandaly

Om chanting

tombolu s hodnotnými darmi

milé vecičky od šikovných tvorcov

maľovanie hennou

masáže

Na stiahnutie

<

Infostena

Magdaléna Schönová

Usporiadateľ
 •   FOTO

  Priebeh festivalu bude zaznamenávaný.

 •   ČO SI VZIAŤ SO SEBOU

  Z hygienických dôvodov odporúčame priniesť si vlastné podložky na cvičenie. Máte hudobný nástroj? Vezmite si ho so sebou, na spoločnom jame ho využijete. Festival nemá vlastnú úschovňu cenných vecí.

 •   PARKOVANIE

  Parkovanie je možné pri krytej plavárni, na platenom parkovisku oproti Sokolovňa pub & Regal burger, pri letnej plavárni, alebo v obmedzenom množstve priamo pri vstupe do areálu Pláž na Ostrove.

 •   PLATBY

  Na podujatí nie je možné platiť platobnou kartou.

 •   OBČERSTVENIE

  Občerstvenie zabezpečuje Bufet na Ostrove. Za občerstvenie nie je možné platiť platobnou kartou..

Miesto konania

Pláž na Ostrove

Telefón

+421 908 455 859